• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr Hamburski

#91
Może być, stosowałem taki z gabką o obj.1L, do akwa o dnie 80x30 i było O.K.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
nie będę zakładał nowego wątku tylko się podepnę, mam problem ze zbyt gęstą gąbką (45 ppi) w HMF która coraz szybciej się zapycha (ze względu na ułożenie korzeni nie jestem w stanie jej "odkurzać") i chciałem wymienić ją na 30 ppi, z racji tego że nie mam drugiego filtra żeby go podłączyć na czas dojrzewania maty zastanawiam się czy przy dojrzałym zbiorniku (akwarium funkcjonuje 14 miesięcy) jest to w ogóle potrzebne skoro bakterie są w podłożu, na korzeniach, szybach itp.
Akwarium: 112l 80x40x35h w stylu BW, obsada: 4x Dicrossus, 4x Otocinclus, 2x Corydoras, 1x Aphyosemion australe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Jeśli baniak jest stabilny to nie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
no to zabieram sie za zmianę, dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Wiecie może ile ten wynalazek ma porowatości w ppi?
http://www.akwarystyczny24.pl/aquawild-b...-3997.html

Pisałem do sklepu ale na razie cisza, może ktoś z Was używał w swoim hamburgu?
Mam zamiar uruchomić to w 450L, napędzane Aquaelem Turbo1500. Czy przepływ będzie ok?
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Kupiłem rozmiar M na allegro z myślą, że będzie to porowatości ok 20-30, okazało się że jest raczej 30-45. Jeżeli zamawiałbym jeszcze raz to raczej L, no chyba że zaszła pomyłka i wysłali mi S-ke... ale podobno na 100% dostałem M.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Dzięki za szybką odpowiedź. Na zdjęciu widać jak widać, bez punktu odniesienia Sad Zaczekam jeszcze dziś może odpiszą. Jeśli nie to zamówię L. Wziąłbym z woda-techu ale w a24 mają jeszcze parę interesujących mnie towarów to za jedną przesyłką pójdzie.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Dowiedziałem się. M to 30ppi a L to 15 :/ Czyli żadna z nich nie ma 20. Chyba jednak wezmę z woda-techu. Bo 15 za rzadka będzie, prawda?
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Musisz poczekać, aż wypowie się ktoś kto może taką posiadał. Według mnie te 30 jest za gęste i na pewno szukałbym teraz rzadszej ale czy aż tak... myślę, że byłaby ok.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Planuję założyć nowy zbiornik (klasyczne 54 l - 60x30x30) dla drobniczek w którym chcę zastosować jako filtrację filtr hamburski. Jaka gąbką będzie odpowiednia? Wstępnie myślałem o 30 PPI i grubości 3 cm. Czy taka będzie ok, czy lepiej wybrać grubszą/ cieńszą, o innej przepustowości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości