• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31,5] Projekt Boraras

#8
Wybaczcie, ale nie mam czasu całkowicie. Dziś wstałem o 6 a skończyłem po 20, pracy dużo.
Może opisze i następnym razem dam zdjęcia.

Część nadwodna wykonana z pianki i modułów z pianki. Pokrywałem je silikonem a następnie piaskiem rudym, pyłem torfowym, piaskiem jasnym, torfem. Takie cieniowania itd. W ściankach są 4 połówki małych doniczek wypełnione torfem w których są rośliny nadwodne. Od góry zostawiłem miejsce na 2 wgłębienia w które trafiły także rośliny.
Część wodna z basenem, to głównie piaski i pył torfowy, pod basenem jest filtr pat-mini, czyli mała głowica, jest grzałka a w komorze wcześniej litr ceramiki, bio-fibres Sera. Panel jest oddzielony od akwrium plexą, która robi za tło części podwodnej. Plexa pokryta silikonem, piaskiem i żwirkiem z gałązkami. W plexy jest wycięty otwór, wlot do komory z ceramiką. Znjduje się tam prefiltr z gąbki.

To BW, światła na dnie niewiele ale krypcie fajnie rosną. Czy ryby mają miejsce, tak, wiem jak wygłądają w 150 cm ale tam mają mrok i są same, 6 sztuk miksu Boraras, który został. Ogólnie zbiornik powstał jako prezent dla dziecka. Ja odpowiadałem za techniczne sprawy, Rusty za rośliny. Opisze je za kilka dni Wink Ogólnie wilgoć nie musi być bardzo duża. Wystarczy parownie, zbiornik jest przykryty szybą, tylko musiałem ją podnieść w tyle o 3 cm wklejając narożniki. Chodziło o rośliny, które rosły na samej górze.
Rośliny nadwodne kupione w sieci. Wszystko opisze, jakie gatunki itd.
Wyszło to fajnie, następny projekt będzie duży. Aha, całość pokrywana akrylem w areozolu. Wszystko eko, bez wpływu na organizmy wodne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[31,5] Projekt Boraras - przez Killifish - 13-09-2013, 08:22 AM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez junak-rider - 13-09-2013, 08:35 AM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez maskotus - 13-09-2013, 12:12 PM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez qbsztyk - 13-09-2013, 12:17 PM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez junak-rider - 16-09-2013, 08:39 AM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez Tomas - 16-09-2013, 13:45 PM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez ducze - 16-09-2013, 13:58 PM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez Killifish - 16-09-2013, 21:56 PM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez junak-rider - 17-09-2013, 07:45 AM
RE: [31,5] Projekt Boraras - przez Killifish - 01-11-2013, 17:38 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości