• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31,5] Projekt Boraras

#1
Wymiary: 30x30x35
   

Wieczorem opisze wszystko i dam więcej zdjęć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To przy okazji napisz z czego zrobiłeś tło/ścianki, no i jak najwięcej info o technicznych rozwiązaniach tego cudeńka + problem utrzymania odpowiedniej wilgotności roślin nadwodnych. Ładnie ci to wyszło.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwarium niezwykle urocze, mnie jednak zastanawia jak ryby które tam zamieszkają sobie poradzą. Z tego co mi się wydaje to wody tam jest około 10 litrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dolej wody Wink, a pozatym, bardzo fajne jak na taką szklaneczkę.
.jpg   like.jpg (Rozmiar: 1.03 KB / Pobrań: 621)
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czekamy na więcej fotek. No i opis ma się rozumieć.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Killi, strasznie zaćmienie u Ciebie, trzy dni słonko już nie wstaje, wieczór trwa i trwa... Wink

Wody tu dość..
Przytłumione światło, nano zbiorniczek z nano ilością wody... pewnie z jakiegoś nano rozlewiska leśnego... pasuje tu B. maculatus? A może B. micros ? I do tego parka Betta coccinas...
Pewna symbioza tych gatunków może być interesującym polem obserwacji.
Nawet jak nie trafię z obsadą to sam aranż z...fajny Wink Skąd Ty te roślinki bierzesz...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(16-09-2013, 13:45 PM)Tomas napisał(a): pasuje tu B. maculatus?
Kurde, u mnie plamiaki to nawet lubiły popływać, ale zmieścić się to się zmieszczą Smile

Też czekam na coś więcej w tym temacie. Ale ogólnie jako mini paludarium wygląda świetnie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wybaczcie, ale nie mam czasu całkowicie. Dziś wstałem o 6 a skończyłem po 20, pracy dużo.
Może opisze i następnym razem dam zdjęcia.

Część nadwodna wykonana z pianki i modułów z pianki. Pokrywałem je silikonem a następnie piaskiem rudym, pyłem torfowym, piaskiem jasnym, torfem. Takie cieniowania itd. W ściankach są 4 połówki małych doniczek wypełnione torfem w których są rośliny nadwodne. Od góry zostawiłem miejsce na 2 wgłębienia w które trafiły także rośliny.
Część wodna z basenem, to głównie piaski i pył torfowy, pod basenem jest filtr pat-mini, czyli mała głowica, jest grzałka a w komorze wcześniej litr ceramiki, bio-fibres Sera. Panel jest oddzielony od akwrium plexą, która robi za tło części podwodnej. Plexa pokryta silikonem, piaskiem i żwirkiem z gałązkami. W plexy jest wycięty otwór, wlot do komory z ceramiką. Znjduje się tam prefiltr z gąbki.

To BW, światła na dnie niewiele ale krypcie fajnie rosną. Czy ryby mają miejsce, tak, wiem jak wygłądają w 150 cm ale tam mają mrok i są same, 6 sztuk miksu Boraras, który został. Ogólnie zbiornik powstał jako prezent dla dziecka. Ja odpowiadałem za techniczne sprawy, Rusty za rośliny. Opisze je za kilka dni Wink Ogólnie wilgoć nie musi być bardzo duża. Wystarczy parownie, zbiornik jest przykryty szybą, tylko musiałem ją podnieść w tyle o 3 cm wklejając narożniki. Chodziło o rośliny, które rosły na samej górze.
Rośliny nadwodne kupione w sieci. Wszystko opisze, jakie gatunki itd.
Wyszło to fajnie, następny projekt będzie duży. Aha, całość pokrywana akrylem w areozolu. Wszystko eko, bez wpływu na organizmy wodne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak już kiedyś znajdziesz trochę czasu to napisz jakiego silikonu i akrylu używałeś. Chodzi mi po głowie od dłuższego czasu coś podobnego, ale na razie zbieram info, najpierw chcę w głowie dopracować wszystkie szczegóły techniczne, żeby nie robić później na wariata.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Trochę czasu mam, to dodam foty.

Basen od góry
   

Całość od góry. (1-4 to doniczki, D to baseny)
   

Lewa strona basenu. widać dobrze materiał z którego robiłem
   

Całość części basenowej i tło komory filtracyjnej z wlotem (gąbka)
   

Pierwszy rozruch techniczny i jednocześnie płukanie. Ładnie widać różnice między torfowym tłem a rudą częścią wodną
   

Woda w całości. Zaznaczałem sobie co poprawić, ale efekt był dobry. Woda spływała z basenu ale i po ściance
   

Styk skarpy, basenu i wody
   

Rośliny:
1 - Guzmania theresa mini
2 - Tillandsia ionantha var. rubra
3 - Soleirolia soleirolii - odmiana jasnozielona
4 - Tillandsia ionantha var. ionantha
5 - Soleirolia soleirolii - odmiana zielona
6 - Tillandsia bulbosa
7 - Monosolenium tenerum (pelia)
8 - Taxiphyllum barbieri (mech jawajski)

   

Tak wyglądają oplątwy po dostarczeniu na dłoni Rusty
   

I teraz zieleninka w ujęciach
   
   
   
   
   

   
   

Już zalane z korzeniami i krypto, limnobium, itd.
   
   

Jak wygląda teraz|? Pytać Rusty Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości