• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szykanowany samiec Prętnika karłowatego

#16
OK. Więc właśnie wyłowiłem wszystkie samice do wiadra, a samca pozostawiłem w akwarium. Odczekam kilka godzin. Niestety samca nie mogę odłowić, ponieważ nie mam tylu grzałek.

Samice odłowiłem wszystkie do jednego wiadra zalanego do połowy wodą z akwarium ogólnego, oraz włożyłem grzałkę i zaciemniłem. Ile mogą w takich warunkach posiedzieć ? Zastanawiam się czy nie zostawić ich tak do jutra wieczorem. Z natlenianiem nie ma problemu bo pobiorą sobie tlen z powierzchni i od czasu do czasu wstrzyknę im powietrze strzykawką do wody. Chodzi mi bardziej czy woda da rade wytrzymać bez filtracji biologicznej - ryby nie były karmione od wczoraj wieczorem i w wiadrze także nić nie dostaną. Co o tym sądzicie ?

Co do ławicy, zastanawiam się nad mała ławicą Hemigrammus bleheri. Co wy na to ? Ile sztuk mógł bym dodać do tego akwarium ?

Wiem że prętniki i Akary razem nie pasują biotopem do siebie, ale to moje pierwsze akwarium i chciałem zacząć od czegoś ogólnego.

Pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Szykanowany samiec Prętnika karłowatego - przez Killifish - 11-09-2013, 21:50 PM
RE: Szykanowany samiec Prętnika karłowatego - przez Killifish - 11-09-2013, 22:22 PM
RE: Szykanowany samiec Prętnika karłowatego - przez Killifish - 14-09-2013, 17:57 PM
RE: Szykanowany samiec Prętnika karłowatego - przez bulimaster - 15-09-2013, 11:47 AM
RE: Szykanowany samiec Prętnika karłowatego - przez Killifish - 15-09-2013, 15:06 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości