• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do baniaka

#1
Witam

Jako że kolejne apisto udało mi się rozmnożyć i odchować to pewnie zdecyduję się na ich sprzedaż i pójdę dalej z innym gatunkiem- chodzi oczywiście o A. sp. "Abacaxis"

Jednak powiem szczerze, że znudziło mi się już oglądanie obsady z jednym samcem w bańce.
Dlatego też w 2-setce będą dzikie kakadu w układzie 3+3, a jako że udało mi się kupić za grosze akwarium 80x37x33 to moja 112l profil pójdzie w odstawkę i ono zajmie jej miejsce.

Co byście mogli zaproponować z apisto do takiego baniaku w układzie 2 lub 3 samców.
Wiem że może to być ciężkie wyzwanie bo ryby po prostu mogą się nie dogadać, ale zawsze będzie możliwość odłowienia jednego czy tam 2 samców gdyby taka sytuacja zaszła. Oczywiście warunki wodne jak i wystrój baniaka mogę zapewnić jakie tylko trzeba.

Wiem że w przypadku 2 czy 3 samców trzeba by było odpowiednio baniak urządzić i zrobić 3 czy tam 2 oddzielne terytoria.

Myślałem nad Dicrossus maculatus i Taeniacara candidi ewentualnie nad
A. trifasciata czy A. diplotaenia

Co myślicie ???
Prosiłbym o odpowiedzi osoby znające temat dość dobrze Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hmmm, w podanych przez Ciebie ryb mógłbyś spróbować z 3 samcami A. trifasciata. Mi się udało przy takiej powierzchni dna. Wink
Z pozostałymi gatunkami bez metrowej bańki nie próbuj nawet. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeżeli uda mi się dostać to pójdę w układ 3+3 z T. candidi- rozmawiałem z pewną osobą która je ma i poradziła mi że przy tej pow dna powinny dać radę- sama miała właśnie taki układ na takim dnie i sprawdziło się to... Wink

Ale coś czuję że z dostępnością może być ciężko
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Miałem układ 3+4 T. candidi w większej bańce- 80x40, nie udało się. Dominujący samiec robił wszystko by zredukować pozostałe samce, a jego oblubienica sprzątnęła w między czasie największą samicę. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To już zależy na co się trafi i od samego zachowania ryb, jednym się udało innym nie ... Wink
Uogólniać się nie da
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości