• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 72 L

#1
Hej myślę że za jakieś 2 miesiące może miesiąc będę odpalała moje pierwsze akwarium tzn 72L (Standard), dlatego piszę do was z zapytaniem. Co mi do niego polecicie ?? Chciałabym spróbować z jakąś inną pielęgniczką ale nie koniecznie A. trifasciata czy A. borelli. Podobają mi się Apistogramma cacatuoides, apistogramma nijsseni, apistogramma baenschi. Co Wy na to? Może ktoś ma doświadczenia z tymi gatunkami w takim baniaczki ?? Woda oczywiście będzie miała parametry odpowiednie pod daną apisto (cały czas bawię się z baniaczkami demineralizowanej). Filtr będzie na pewno wewnętrzny Fan2 z dużą gąbką. Podłoże oczywiście piach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W sumie na początek przygody możesz spokojnie pobawić się z A. baenschi. Jest to dość dobra propozycja dla początkującej.
Przy takich wymiarach układ 1+1.

Parametry wody w granicach:
-twardości 0
-pH ~6, najlepiej jeszcze niżej tak z 5,5

Akwarium z wieloma kryjówkami z wszelakiego drewna, sporo liści na dno.

Przy takim układzie sporo kryjówek to priorytet żeby samiczka miała się gdzie chować przed samcem buhajem Haha
Możesz też wrzucić z 2 łupiny kokosowe.

A. baenschi dość łatwo dostępna także bez problemu dostaniesz choćby u Pawła(mpaw)- oczywiście mówimy o dzikusach Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hehe źle napisałam to zdanie Smile pierwsze w sensie że poprzednie Smile ja akwarystyką zaraziłam się ponad rok temu i jestem szczęśliwą posiadaczką 160L. Wcześniej miałam 72L i teraz stoi ten baniaczek pusty i straszy więc stwierdziłam że za miesiąc może dwa go uruchomię żeby cieszył oko Smile. Rozumiem że parka wchodzi w grę w takim razie parka A. nijsseni też będzie odpowiednia ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
o no to super to w takim razie spróbuję z którymś z tych 2 gatunków Smile ale to dopiero za jakiś miesiąc może dwa Smile najpierw muszę kupić filtr podłoże itp Smile. I w takim razie mam prośbę może jest ktoś kto posiada zapas patyków/szyszek/liści i chciałby się podzielić oczywiście za opłatą i z możliwą wysyłką do ŁDZ. Bo z tego co kojarzę obydwa gatunki pochodzą z BW ?? Więc spróbuję coś takiego stworzyć chociaż jakieś roślinki myślę że też upchnę ale nie za dużo Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja tam bym roślinek nie upychał, zainwestuj i zrób sobie armatkę torfową- koniecznie, wystarczy taka z butelki 5l nawet w takim akwarium, a wodę odpowiedio zakwasisz, oczywiście czyste RO przepuszczać Wink
Tak oba gatunki to BW.

Sporo drewna, patyczków itp itd, liści bukowych czy tam jakie masz/będziesz miała i będzie OK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Sol88, ja mam na sprzedaż parkę a. nijseni z odłowu. jak jestes zainteresowana, to możemy dogadać sie na PW. Trochę szyszek i liści mogę odstąpić w "pakiecie". Jakieś patyki też się znajdą :-)
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jakie wymiary ma to akwarium? W zasadzie w takim litrażu każdy gatunek apisto będzie miał sporo miejsca.
Daj sobie spokój z wodą demineralizowaną i zaopatrz się w filtr RO.
Kiedyś w Łodzi na giełdzie można było kupić tanie, fajne korzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Podejrzewam że wymiary to 60x30x40 chodź ręki sobie uciąć nie dam Wink

Podzielam zdanie kolegi wyżej, filtr RO naprawdę dobra inwestycja Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
nadal można kupić fajne korzenie na coniedzielnej giełdzie w Łodzi na Starcie. Szczególnie od jednego pana, który wyszykuje ciekawe okazy i preparuje je.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości