• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 100x40x40

#1
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
A teraz do rzeczy:
W domu stoi zalane 100x40x40 z którego obsada tanganicka została eksmitowana.
Czy w takim akwa, jak moje, można porwać się na biotop wiktoriański?
Jeżeli tak, to jakich ryb mógłbym poszukać i znaleźć, z zastrzeżeniem (współmałzonka), żeby było "w miarę" kolorowo?
rad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zaweżam pytanie: Czy coś z poniższej listy mógłbym w akwarium
hodowac?
Haplochromis thereuterion
Haplo. (Neo.) omnicaeruleus Makobe
Haplo. (Thoracochromis) brauschi
Haplo. (Yssichr.) tipped blue Rusinga
Haplo. rockkribensis yellow red
Haplo. spec. Red Piebald O.B. Lake Kyoga
Haplochr. latifasciata Lake Nawampasa
Haplochr. spec. Red Back Scraper
Haplochromis nyererei Ruti Island
Haplochromis spec. yellow belly (aeneocolor)
Haplochromis thereuterion
rad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cześć
Ten zbiornik to na Wiktorię minimum, przy założeniu, że dasz jeden gatunek ryb. Ewentualnie zastanowiłbym się nad dołożeniem jako drugiego gatunku thereuterionów.
Jeżeli ma być kolorowo to "rockkribensis" (poprawna nazwa to P. sauvagei) lub P. nyererei (tu piekne są samce, samice brunatne w czarne pionowe pasy). Jeden z tych gatunków w układzie 3+3 i w górne partie wody thereuteriony w układzie 2+4.
Wiecej ryb bym nie dodawał.
Jak znam upodobania kobiet do ryb to małżonka i tak nie będzie zadowlona z obsady Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za odpowiedź. Czy można jeszcze prosić o podpowiedź, gdzie spróbować je nabyc?
rad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
radko77 wszystkie są na liście którą załączyłeś chyba z Tan-Malu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W samej rzeczy, z Tan-Malu. Chciałem tylko upewnić się co do pewności "źródła" z uwagi na powszechnie znane problemy z jakością ryb wiktoriańskich. Ze strony importera wynika, że ryby pochodzą z Cichliedenstadl - www.barsche.de. Podobne lub nawet takie same oferty daje wynik wyszukiwania dostępności ryb w necie np. w ofercie na stronach słowackich. Można się zatem domyślać, że to jest to samo źródło. Stąd moje pytanie odnośnie rzeczonego źródła. Chciałbym bowiem mieć jak najlepszy "materiał" w akwarium, a niestety nie mogę sobie z przyczyn obiektywnych zafundować sprowadzenia ryb bezpośrednio z Niemiec czy Szwajcarii.
A może ktoś poleci inne źródło, mam na myśli Polskę, ryb odpowiednich do litrażu mojego akwarium? Może któryś Kolega z forum ma ryby na zbyciu?
rad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Z listy którą zamieściłeś mam aeneocolory, a oprócz tego młode Lipochromis sp. 'matumbi hunter' i młode Astereochromis alluaudi. Młode mają w tej chwili 3-4 cm. Niebawem miałem dac ogłoszenie w odpowiednim dziale, ale skoro pada pytanie to się wychylam tutaj.
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziękuję za propozycje. Wiem, że zabrzmi to nieco heretycko, ale muszę zasiedlając akwarium wziąć pod uwagę kwestie „dekoracyjne”, taki niejako efekt „telewizora” w pokoju. Nie wiem, jak inni sądzą, ale moim zdaniem nie są to ryby... Może inaczej... W Wiktorii pływają także bardziej kolorowe ryby, niż Twoje. Na takie mam „zezwolenie”.... Lista, jaką zamieściłem w moim poście, to lista ryb dostępnych u importera, co z uwagi na ogólnie znaną trudnością w dostępie do wiktoriańskich pielęgnic i ich ograniczonej „podaży”, stanowi wyznacznik moich zainteresowań. Oczywiście, a nade wszystko właściwie, litraż i rozmiar zbiornika też...
Cały czas liczę na zasoby Kolegów, nadmiar, przychówek, etc, z zastrzeżeniem co do wielkości ryb (rozmiar akwa) i ich kolorystykę... Może ktoś się podzieli???
rad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No offense taken :-) Wiem, że orgii kolorów w akwarium nie mam i rozumiem pewne ograniczenia, którym musisz podołać. Ja także miałem trochę inne plany obsadowe, ale jestem zadowolony z moich 'brzydali' i w tej chwili nie szukam innych gatunków. Dobrze mimo to wiedzieć, że ktoś gdzieś będzie inne gatunki trzymał, tak w razie potrzeby. Życzę powodzenia na łowach!
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dzięki za zrozumienie. Twoje ryby są super. Niestety do tej pory pływały u mnie fajne (tanganickie) lecz w opinii domowników za mało "dekoracyjne". Muszę iść na kompromis niestety...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości