• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis pulcher

#61
Wpuść smuklenie pryskacze, będziesz miał widowisko i przy dnie i na górze Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
(26-11-2021, 22:59 PM)piotrK napisał(a): Jeszcze nie w pełni wyrosły, a już coś się dzieje Big Grin





W ogóle napięta atmosfera w akwarium:



Zastanawiam się, czy nie przenieść sumiki Pareutropius buffei do czerwieniaków, a barwniakom zapodać jakieś ciekawsze towarzystwo. Przychodzi wam coś na myśl, co nie zeżre roślin? Proporczykowce odpadają bo musiałbym ich tu wpuścić 30 (akwarium 300 L).

Ze wszystkich rozpraszaczy jakie miałem z Afryki, pierwsze miejsce u mnie mają E. fasciolatus. Co prawda z nimi bywa różnie, z 20 przeżyło mi 13 na początku. Za to te 13 trzyma się już bez szwanku trzeci rok. Miałem te 13 szt w standardowej 375l z P. kribensis i to było wystarczające towarzystwo.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

[-] Post Zimna Zośka otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Dzięki za pomysły, faktycznie o E. fasciolatus zapomniałem a bardzo mi się podobają, jak będzie okazja to na pewno skorzystam.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
A w jakim baniaku masz hemi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
@macioch wywędrowały do 300L (150x50x40). Myślisz, że nie zajechałyby pulcherów?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Nie wiem czy by zajechały ale raczej w spokoju to by im żyć nie dały, także na pewno bym nie próbował ich łączyć w takim baniaku. Zastanawia mnie jak bufeje sobie poradzą. Oczywistym jest że dużo lepszym towarzystwem dla nich będą pulchery a nie guttatusy, ale w 150x50 to już można próbować. Z tym że podczas prowadzenia młodych wysoce prawdopodobnym scenariuszem jest zapchanie bufejow na jeden bok baniaka gdzie beda zestresowane czekać aż zabierzesz czerwieniakom młode i wróci spokój. Z tym że spokój raczej nie wróci na długo bo po odebraniu młodych czerwieniaki zwykle od razu kładą nową ikre. Może tragizuje, może być przecież inaczej. 150x50 to baniak w którym taki doświadczony akwarystami jak ty może próbować, z tym że nie ma co się nastawiać. Jak wgl z widocznością buffei? Pokaż proszę fotkę akwa w którym obecnie są
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Piotrek, pozbądź się tych czerwieniaków i po problemie będzie. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
@macioch takie oto mają u mnie pulchery akwarium, również 150x50x40. Sumiki spędzają cały dzień za korzeniami po prawej, nie licząc karmienia i nocy.

   

Akurat po przenosinach czerwieniaki stały się spokojniejsze i bardzo ciężko mają z upilnowaniem młodych, ale to już dyskusja do innego tematu ?

@Ruki tak myślałem zrobić a teraz już nie jestem tego pewien, ale to j.w. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Przyciemnienie kawałka baniaka może pomóc w wyciągnięciu buffei. Jeśli dopuszczasz możliwość zostawienia ich jeśli zaczną wypływać możesz spróbować eksperymentalnie przełożyć naświetlacze na jedną stronę baniaka, jeśli pomoże możesz coś pokombinować z oświetleniem docelowym tak aby baniak był cały oświetlony ale jedną strona ciemniejsza. Ja u siebie nie mam dla bufejów kryjówki wiec dla ich komfortu trzymam oba naświetlacze po jednej stronie baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
To małe urozmaicenie od dzikusków. Hodowlana odmiana "Vielfleck", AFAIK 1 raz w PL Wink 

   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości