• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: OCEANARIUM - KOŁOBRZEG

#1
Witam
Właśnie wróciłem z krótkiego wypadu do Kołobrzegu, tam też odwiedziłem małe oceanarium. Poniżej mała foto-relacja, z góry przepraszam za jakość zdjęć, niestety kieszonkowy sprzęt jak posiadałem nie radził sobie z oświetleniem pomieszczania, w którym stały akwaria a nie można było fotografować z lampą błyskową.

Wjazd do oceanarium za dwie dyszki, ulgowy 12, dzieci do lat 3 za free. Oceanarium nie zrobiło na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia jest niewielkie, baniaki zdecydowanie za małe w stosunku do mieszkańców, wiele z akwariów tam prezentowanych jest przerybionych. Do dyspozycji mamy dwa małe pięterka gdzie panuje afrykańska temperatura więc upociłem się jak świnka.Smile

...
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
...
Na deser dodam fotki, które was pewnie najbardziej interesują Smile
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na ostatnim zdjęciu jest szczupak w oceanarium? Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
tak Big Grin były też okonie i liny Tongue

No i coś dla użytkowników cichlidae i jeszcze raz sorka za jakość!
ps. gdy kierowniczka była zajęta innymi zwiedzającymi zrobiłem kilka fotek z lampą Smile

...
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
...
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
4 osobowa rodzina (2+2) to 64 pln

Czy warto dokładać się do tego dramatu? Cóż, fajnie że to pokazałeś. Kolejne miejsce "ku przestrodze".
Gdzie jest TOZ, PIW? No tak, nie mają "uprawnień na zwierzęta egzotyczne". I jest tak, jak jest, w tej Polsce Ludowej...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ryby wygladają na zdrowe ale poza tym to nie ma co ogladać... do tego za pienądze, z tanganiką chyba przesadzili najbardziej- mix z malawi uthaka i jak sardynki. Odrazu nasunęła mi się myśl że te ryby to jak psy w schronisku. A kolejna myśl to przy okazji pytanie patrząc na te akwaria - czy można założyć solniczkę dla samych ryb bez korali (dla ryb które nie żyją w synbiozie z koralem, wystrój tylko z lawą lub wapieniem (to już mnie nurtowało kiedyś ale odpowiedzi ni znalazłem)? Pewnie to jakieś "łamanie" biotopu choć może nie do końca bo zapewne rafa to nie tylko koral.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ogólnie najbardziej negatywne wrażenie zrobiła na mnie właśnie tanganika, i malawi właściciel chyba wziął sobie zbyt do serca informację, że to ryby stadne. Nawet te zdjęcia nie przedstawiają tego jaki ścisk panował w tym akwa w rzeczywistości. Dalej akwarium z managuańskimi gdzie samiec był długości mniej więcej szerokośći akwarium, jesiotry które znacząco przekraczały szerokość baniaka i na koniec 3 mureny o długości ok metra "pływające" w akwa chyba nieco większy niż mam w domu tzn ok 450-500L.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ale syf Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Byłem tam niestety dzisiaj. Koszmarne przerybienie, ryby w kiepskim stanie, pomieszanie biotopów, plastikowe rośliny itd. Szkoda. Można w tylu sporych akwariach zrobic dobra ekspozycje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pewnie jak zwykle - NI MA PINIENDZY. Sad
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bilety tanie nie są. Poza tym zrobienie porządku, poprzekladanie ryb zeby jakos sensownie były obsady dobrane, pozbycie sie sporej części ryb, to nie kosztuje wiele. Tam chyba raczej jest tak, ze ludzie płaca, ryby żyją wiec wszystko jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości