• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Palmiarnia - Gliwice

#21
(24-11-2014, 12:30 PM)w-2 napisał(a): Nie mówcie że jesteście podnieceni widokiem skopanej tanganiki i SA.......
Co skopane jest w SA ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ok wymieniam: 1. korzenie oparte równiutko pod szybą jak żołnierze na apel (do tego jeszcze ideantyczne 2 takie same), 2. sztuczny pień drzewa na środku - w sumie nie wiadomo co to jest tak naprawdę, 3. brak gałęzi i pni drzew - poprostu drewna, gigantycznych pni, kłód i gałęzi zwisających, 3. korzenie w porównaniu z taką pojemnością zbioornika są nijakie, małe i mizerne, 4. obsada - 2 ziemiojady proximusy tak się nie trzyma ziemiojadów, zapewne nie czują sie dobrze, 5. postawiono na ryby giganty i uważam że to nie jest dobry pomysł - pacu przytłacza wszystko w tym zbiorniku podobnie jak ten pień z żywicy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Big Grin 
Sztuczny pień jest słupem betonowym ubranym w styrodur i zaprawę,  podtrzymuje strop pomieszczenia nad zbiornikiem w którym to odbywają się spotkania GSA . Korzenie wsadzane były jeszcze na sucho przed zalaniem zbiornika i do wsadzenia "małego" korzenia potrzebny był system bloczków i lin oraz 6 ludzi ważył gdzieś ze 150- 200 kg a korzenie jako naturalne niestety większe w polsce ciężko znaleźć, a na orginalne z amazoni nie było zezwolenia. Big Grin Że postawiono na ryby giganty to ktoś miał tak samo głupi pomysł jak reszta świata bo jakoś w tego typu zbiornikach zawsze są ryby giganty, po prostu takie ryby przyciągają gawiedz płacącą za bilety a puryści akwarystyczni zawsze będą marudzić np. tak jak ja i dlatego się min zwolniłem z owego przybytku.
Ps. Gliwice powstały za setki razy mniejsze pieniądze niż np. afrykarium i to niestety widać.  
Pozdrowienia od Agropaimy    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Wszystko co wyglada źle można było zrobić w taki sposób by wygladało dobrze mimo utrudnień o których pisałeś. Niepotrzebnie trudzili się maskując ten słup imitujący pień bo i tak wyglada na słup, po co korzenie wystarczy znaleźc suche drzewo i go zatopić......inny przykład popatrz na ułożenie kamieni i tego korzenia co nad nim fruwasz, poprostu cudo!! Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(28-11-2014, 18:52 PM)w-2 napisał(a): Wszystko co wyglada źle można było zrobić w taki sposób by wygladało dobrze mimo utrudnień o których pisałeś.  
Palmiarnia miała takiego pecha że cię nie zatrudnili Wink 


Cytat:wystarczy znaleźc suche drzewo i go zatopić......inny przykład popatrz na ułożenie kamieni i tego korzenia co nad nim fruwasz, poprostu cudo!! Wink
 Oczywiście i posłuchali twojej rady i zatopili przywiązując kilka 20-30 kg otoczaków aby ten korzeń nie wystrzelił do góry jak rakieta, niestety ale po roku od zalania dalej pływa i nie bardzo można przesunąć kamienie  zgodnie z zasadą feng-shui aby "wszyscy" byli zadowoleni.

Wiesz ja nie twierdzę że Gliwickie akwaria wyglądają super, sam już tam też nie pracuje min dla tego że nie miałem wpływu na rzeczy na które chciałem mieć wpływ, ale na tamten budżet, realia i umową która była podpisana na wykonanie tego przez wykonawce to i tak wygląda to przyzwoicie. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Mi tam się podoba i chętnie zobaczę to kiedyś na żywoSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ja mam przywilej widywania co miesiąc. Wink I jedno muszę powiedzieć - ziemiojady G. proximus, mimo, że to obecnie najmniejsze ryby w zbiorniku bynajmniej nie wyglądają na nieszczęśliwe.

Jedyna rzecz, której na prawdę nie lubię w akwariach w palmiarni to kolor tła w zbiorniku tanganickim, jest o wiele za jasne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Dokładnie ,to samo chciałem napisać ,że proximusy pływają bez stresu po całym akwarium i mają się dobrze.

Argumenty o identycznych korzeniach i zle poukładanych ,to żadne argumenty. Kolega widzę tak sobie chciał coś po prostu napisać Wink
Dobrze ,że przynajmniej granulację piasku uważa za odpowiednią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wiesz Stefe...hmm widziałem twoje zbiorniki i ich aranż i chyba nie wiesz zbytnio o czym mówisz bo aranżu u ciebie nie widać wcale...więc kto tu pisze żeby coś pisać, polecam dla ciebie tylko handelWink.
Futermelok- to że korzenie muszą być przywiązane to wiem ale kamienie które je trzymają można ułożyć inaczej a nie jak palenisko albo też przewidzieć taki stan rzeczy, że będą instalowane "suchary" i przed wysypaniem podłoża zrobić uchwyty w dnie...wystarczy trochę myślenia i przewidywalności, to nie boli no ale jak aranżują zbiorniki przypadkowi ludzie i kierownik ZUK-u to tak wygląda. Boli to że taki potencjał i nadawanie miana jednego z większych pawilonów akwariowych w Polsce jest skopane i zrobione bez pomysłu a nie powinno, powinno być idealnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Drapiecie się Panowie, a moim zdaniem super żeby było więcej takich miejsc w Polsce, gdzie można oglądać tak piękne rybySmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości