• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [2x 300l]: Meksyk i Panama (aktualne foto s. 8)

#1
Dobry,
Gadałem, pytałem, obiecywałem, to wrzucam, żeby nie było, że znowu sobie tylko marzyłem Big Grin Foty jeszcze kiepskie, bo ryby już dość się nastresowały, żebym im jeszcze majtał gąbką przed oczami Wink  Po kolei:
Cały regał:
   
Stalowy profil 40x40x2 pomalowany młotkowym Hammerite, żadnych regulowanych nóżek, jedynie do nóg przyspawane kwadratowe kawałki blachy, a całość stoi na deskach, żeby wyrównać nierówności podłogi. Akwaria są oparte na półkach regału, pod szkłem jest gąbka (taka jak pod panele podłogowe). Obydwa akwaria mają takie same wymiary i technikę, czyli:
-Wymiary: 150x50x40cm = 300 litrów
-Oświetlenie: pasek 150 diód LED zimnych, ok. 12W na akwarium. Trochę ciemno, ale jakoś muszę z tym żyć - wygląda nieźle, gorzej  fotografowaniem.
-Filtracja: HMF z gąbki 20 ppi na jednym boku, napędzany głowicą AquaEL turbo 650lph
-Ogrzewanie: póki co zbędna grzałka Jäger 150W

Akwa górne: Afryka
   
   
-Wystrój: Łupek filitowy, piach marki Kreisel, Nurzańce (z czasem chciałbym zmienić na jakąś fajną krynię Crinum sp.)
-Obsada: 3+1 Orthochromis malagaraziensis, 3+5 Micralestes interruptus

Z wystroju jestem zadowolony. Właściwie zrobiłem go przyszłościowo, bo jeśli przy obecnym układzie Ortho jednak nie zechcą się rozmnażać, to jako "towarzystwo" ( Big Grin ) dla świecików będę szukał jakichś litofilnych pielęgnic z dorzecza Konga. Okok

Akwa dolne: CA
   
   
-Wystrój: Ciemne otoczaki, piach marki kreisel zmiksowany z sobex'em, rzesztki drewna, resztka mchu
-Obsada: Heart Cryptoheros nanoluteus: dojrzała para + samica, i dwie młode parki, Cryptoheros panamensis - dwa przystojniaki szukają miłych pań, Astyanax mexicanus - 8 sztuk

Korzenie jeszcze trochę może poprzemieszczam, się obaczy. Parka żółtków zajęła terytorium po środku akwa, nobo gdzie indziej Wink Kamienie fajne, takich od dawna do CA szukałem. Zastanawiam się czy nie wywalić mchu, bo wygląda już jak zielona kupa. Jeżeli będzie opcja na moje wymarzone nożówki, to one zamieszkają w tym akwarium, a Astya polecą do 450tki (która póki co dojrzewa).

FIN Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajne baniaczki , może nie do końca moje klimaty ale wystroje przyjemne i lekkie w odbiorze . Meszek wcale nie przeszkadza Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co tu wiele pisac,,, Wodz sie spisal hehe a nam poddanym tylko klaskac pozostalo :-)
A tak serio Afryka nie moj klimat ale CA bomba i tak jak przedmowca mech bym zostawil i nic nie ruszal bo jest idealnie, na mnie zawsze robia wrazenia akwa z brakiem symetri w wystroju. Choc sam z tym mam problem Big Grin ale walcze ,,,,,,,,,,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No Piotrek, Tobie się udało, Ja nadal w strefie planów jedynie.

Fajny zestawik wyszedł chociaż wolałbym na górze coś z ameryki Tongue ale sytuację ratują moje ulubione nurzańce, pięknie!

Jak tam astya, wiesz już jaki masz układ?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo ładnie to wyszło, szczególnie zbiornik CA mi się podoba. Światła jest akurat, jak za jasno, to też niedobrze.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fajne baniaki postawiłeś Smile Ciekawa byłam co tu powstanie. Tylko powiedz mi, bo w sumie w obu, ale szczególnie w Afryce, masz stosunkowo płaski aranż dający mało kryjówek. Czy to nie będzie problem dla ryb? Bo wszystkie mają się na widoku, nie mają za bardzo możliwości się schować. Tzn. może tak specjalnie schować się i mogą ale tak jak sobie normalnie pływają, to już się widzą ciągle.

Mchy zostaw Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Oba zbiorniki trochę podobne, ale prosto i przyjemnie urządzone, z dużą ilością miejsca do pływania. Ale właśnie, tak jak mei, zastanawiam się czy nie za mało kryjówek?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(31-07-2013, 09:42 AM)mei napisał(a): Tylko powiedz mi, bo w sumie w obu, ale szczególnie w Afryce, masz stosunkowo płaski aranż dający mało kryjówek. Czy to nie będzie problem dla ryb? Bo wszystkie mają się na widoku, nie mają za bardzo możliwości się schować. Tzn. może tak specjalnie schować się i mogą ale tak jak sobie normalnie pływają, to już się widzą ciągle.
...

Przecież tam prawie nie ma ryb Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pielęgnice w układzie 3+1 w Afryce i 9 sztuk w CA przy dnie 150x50 to nie uważam, że to "prawie nie ma ryb" Wink Nie znam zachowań tych afrykańskich, nanoluteusy mam sama ale jeszcze młode i one już zaczynają się lekko przepychać a u mnie mają kryjówki. Ogólnie pytam, bo może i moje doświadczenie w temacie pielęgnic jest skromne ale jednak zawsze widziałam, że lepiej aby jakieś kryjówki/"zasłonki" były.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(31-07-2013, 10:50 AM)mei napisał(a): Pielęgnice w układzie 3+1 w Afryce i 9 sztuk w CA przy dnie 150x50 to nie uważam, że to "prawie nie ma ryb" Wink

Chodziło mi o Afrykę i z tego co widzę nie ma takiej tragedii jeśli chodzi o kryjówki.
To typowo denne rybska.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości