• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31,5l] Krewetkario-mcharium by adam5454

#1
Wymiary:30x30x35
Oświetlenie: 11W
Podłoże: piasek
Ogrzewanie: 50W
Filtracja: AT-200
Roślinność: Christmass moss, Creeping moss, Flame moss, Anubias nana, Colysis pteropus "Windelov", Kryptokoryna, Nurzaniec.
Korzeń z bzu
Zwierzątka: Planuje Crystal red A

   

Akwarium nie jest nawożone ze względu na to że mają być CR A. Zobaczymy jak to wszystko pójdzie, i czy w ogóle będą te krewetki. Atmana jeszcze nie ma, i nie szpeci Big Grin
Parametrów nie chce mi się narazie mierzyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A to sobie nabije postów Wink

Adam, rozwijasz się. Nie jest to zbiornik środowiskowy, ale jak zarośnie to będzie fajny pierdolnik z mchów. Kontrolować nurzańca i będzie git majonez Smile
Wreszcie poprawna nazwa tzw. mikrozorium, brawo Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właśnie takie coś chce uzyskać z mchów, tylko nie wiem czy mi porosną bez nawożenia tylko EC. Nawoziłbym jakoś np. EI ale chcę mieć CR A a one są dość wrażliwe.

Co do tego mikrozorium, to nazwę wziąłem z tematu mei, bo widziałem, że tam było dobrze Big Grin Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Spokojnie możesz nawozić. Wszystko z głową. Są tak sam wrażliwe jak każde krewetki, nie wierz w bajki. Mój sąsiad ma krewety po kilkaset złotych i ładuje EI, bo zarabia na mchach też.
To, że Kasia miała ok to ja wiem, cieszy iż u Ciebie zagościła poprawna nazwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Killi, a że się zapytam, bo ja sobie nie wyobrażam nie trzymania np. Taiwanów czy innych bardzo wymagających krewetek na jakimś specjalnym podłożu, substracie. To jak im zrobić biotopowe akwarium ;>
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A te krewetki są biotopowe czy hodowlane? Wink No właśnie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Co racja, to racja ;> Big Grin czyli takie CR SSSS to juz tez sie nie zrobi biotopu bo to hodowlane ? A CR A ? Sory za pytania, ale zaciekawilo mnie to Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Adam, zadanie na wakacje. Znajdź mi film z biotopu CR A. Szukaj w japońskich mieszkaniach. Powodzenia Smile

Jak już dojdziesz do tego, że CR, Crystal Red to odmiana hodowlana Caridina cantonensis to daj znać Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kiedys tam wyczytalem ze jakis japonczyk znalazl 3 krewetki o takich ubarwieniu i to wszystko rozmnozyl, wyselekcjonowal. O to chodzi Big Grin ? I bylo to bodajze w 1996 r ;>
EDIT
Już wyczytałem, że wszystko zaczęło się od krewetki "Biene" i japoński hodowca Hisayasu Suzuki selekcjonował te krewetki 6 lat, aż w 1996 r znalazł w miocie kilka krewetek o czerwonym ubarwieniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
I masz biotop japońskich mieszkań Wink
Ewentualnie trochę podzespołów od Suzuki daj, będzie środowiskowo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości