• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis transvestitus

Czeskie hodowlańce dostaniesz dosyć regularnie w sklepach zoologicznych. Na dzikusy chyba szybko się nie zapowiada. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Raz już miałem czeskie hodowlane apisto i to mi starczy. Nic będę czekał aż coś się pojawi.

A tak apropo mam pytanie o towarzystwo dla nich, znalazłem kilka filmików w których pływają wraz z Aplocheilichthys normani. co byś powiedział o takim połączeniu?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Normani nie lubią takiego kwasu, to ryby z wody o odczynie bliskim neutralnego.
Jako rozpraszacze dla transów polecam szczupieńczyki (zwłaszcza karłowate) i proporce.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-01-2021, 22:17 PM)Papja napisał(a): Normani nie lubią takiego kwasu, to ryby z wody o odczynie bliskim neutralnego.
Jako rozpraszacze dla transów polecam szczupieńczyki (zwłaszcza karłowate) i proporce.
Mam na zbyciu po papjowych ale tylko samice.  Co do rozpraszaczy - proporce wpuscilem do nich (dwupregie a takze f. walkeri) i byly bite i ponizane przez transy Smile   ciagle siedzialy w pistiach albo gdzies przy filtrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mi też przydał by się samiec, bo co 2 pary to nie jedna i może prędzej by coś się rozmnożyło..... w tym Żywcu to sprzedający jest do kitu i warunki w jakich trzyma ryby, czy ryby też są kiepskiej jakości ? Bo może warto je kupić i uratować z jego rąk ? Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-01-2021, 23:58 PM)Goran napisał(a): Mi też przydał by się samiec, bo co 2 pary to nie jedna i może prędzej by coś się rozmnożyło..... w tym Żywcu to sprzedający jest do kitu i warunki w jakich trzyma ryby, czy ryby też są kiepskiej jakości ? Bo może warto je kupić i uratować z jego rąk ? Smile

Unikaj to jak nie chcesz mieć problemów, tam ryby nie znają parametrow dotkowo ze wszystkim razem CA SA WA .
Jeśli chcesz to nie kupuj u niego to typowy handlarz byle sprzedać kupić nowy gatunek tak do 60 cm ( nie istotne jaki gatunek) nakarmić najgorszym syfem .Gość ma 10 zbiorników
120cm vieje
2x80cm gujany
7x I reszta to co sprzedaje tam ryby ukochane wszędzie na siłę.c
Więc odradzam.
Ps.te ryby widzą tylko kranowe bo koleś twierdzi że z kranu mu leci woda o ph 6.0 bo tak mu phometr wskazuje Haha na pytanie kiedy był kalibrowany odpowiada 3 lata temu w wodzie z kranu
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-01-2021, 22:17 PM)Papja napisał(a): Normani nie lubią takiego kwasu, to ryby z wody o odczynie bliskim neutralnego.
Jako rozpraszacze dla transów polecam szczupieńczyki (zwłaszcza karłowate) i proporce.
Czyli dupa z mojego pomysłu, zostają tylko szczupaki jako towarzyskie. No nic na razie dzięki.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i będzie drugie podejście do tych rybek. Od wczoraj jest u mnie młodziutka parka transów. Na razie siedzą w kwarantannie. U poprzedniego właściciela pływały z kilkoma różnymi gatunkami ryb w wodzie z kranu A u mnie dojrzewają dwa zbiorniki z czystym RO z dolewką z armatki torfowej więc powoli muszę ich do tego przyzwyczaić. No i w międzyczasie przygotować jakąś aranżację pod transy. Do wyboru będę miał profilowe 96l lub kostkę 36l. Czy taka kostka wystarczy na parkę?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie, taka kostka to dobra na kwarantannę, ale nie da docelowy zbiornik. Musi być minimum 50-60 cm długości.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No to będą w 96l lub zlikwiduję 56l OIOM i tam je umieszcze, a do kostki trafią maluchy thomasów.

Edit.
Za pierwszym razem poniosłem całkowitą porażkę z tymi rybami, czego do dziś nie mogę przeboleć, bo są super. Wtedy bardziej skupilem się na thomasach, które trafiły do tego samego zbiornika. Tym razem będą same, wystrój postaram się zrobić specjalnie pod nie najlepszy jaki potrafię, woda też będzie jak trzeba.
Chyba ze wszystkich ryb jakie teraz mam rozmnożenie transów będzie dla mnie największym wyzwaniem i moim priorytetem

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 12 gości