• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis transvestitus

Ruki jednak mnie nie wyrolował i ryby są prima sort Tongue. Podczas tarła te transy nie dość, że wyglądają dużo lepiej od hodowlanych to do tego sama werwa i intensywność tarła jest dużo większa.
Z kolorami to tam czort, bo i tak ich nie widzę w BW, ale samo tarło to było takie widowisko, że jakbym nie wiedział co tu się dzieje to bym pomyślał, że mam chore ryby- samica wyginała się w S z taką częstotliwością, że wyglądało jakby miała porażony układ nerwowyHaha.

PS. na ostatniej fotce ich mieszkanko, jakby ktoś był ciekaw czemu zdjęcia są tak słabej jakości Rotfl.

   
   
   

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nooo, te ryby się wyginają jakby miały ości z gumy. Big Grin Takich kolorów u hodowlańców nie spotkamy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Warstwa lisci była tak gruba, że przysypana grzałka niedomagała Big Grin... Miałem 24.5-25 stopni, a powinny być okolice 26. Z tego powodu, że ryb nie widziałem postanowiłem część liści wyrzucić, filtr przeczyścić, zrobić małą podmiankę i ustawić kokosy taktycznie w okolicach przedniej szyby :p. Podziałało, bo wczoraj widziałem, że samica się zasypała pod jednym- może coś z tego będzie w końcu Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-05-2018, 11:33 AM)Papja napisał(a): Warstwa lisci była tak gruba, że przysypana grzałka niedomagała Big Grin... Miałem 24.5-25 stopni, a powinny być okolice 26. Z tego powodu, że ryb nie widziałem postanowiłem część liści wyrzucić, filtr przeczyścić, zrobić małą podmiankę i ustawić kokosy taktycznie w okolicach przedniej szyby :p. Podziałało, bo wczoraj widziałem, że samica się zasypała pod jednym- może coś z tego będzie w końcu Wink.

Brat szuka transvestitus - akwarium 800litrów czeka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie samica siedzi na jajkach. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie popylają z pierwszym swoim narybkiem. Może coś z tego będzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mógłbym do nich wrócić, ale wolę sobie poczytać jak sie u was chowają
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
I nic z tego nie ma. Na początku było ich już mało- 8-9 sztuk, tydzień później już 5, a teraz żadna. A rodzice przy okazji wybili część rozpraszaczy. Samiczka jest znowu bardziej kragła, może się znowu wytrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie to samo, samica wyprowadziła kilka sztuk narybku ale już go nie widzę, a ona znowu zaleca się do samca. W sumie to pierwsze tarło było, więc wszystko jest ok Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Co byście mi do nich polecili w baniaku 70x30x22,5? Baniak ma 45h, ale jest z częścią nadwodną.
Nawet nie wszystkie proporce się utrzymały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości