• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: zmiana biotopu, pomoc w doborze obsady

#1
Witam,

planuję zmienić biotop w moim akwarium 118l 80x40x37h z apistogramma. Powód jest taki, że to akwarium stoi u dziecka w pokoju (chłopak 4 lata) i mu nudno w BW.

Czy z biotopu Tanganika dałoby się dobrać jakąś sensowną obsadę, żeby było bardziej koloworo i "ruchliwie" w akwarium? Niestety obecnie nie mogę przeznaczyć większego baniaka.
Woda to łódzka kranówka, czyli Gh=16, Kh=11, pH=7,2-7,4

Dzięki za podpowiedzi
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z podniesieniem parametrów nie będzie problemu?
Specem od Tangi nie jestem, ale taki zbiornik, to bym co najwyżej na muszlowce przeznaczył.

Jak ma być dla dziecka i kolorowo, to bym miał inne pomysły i nadal w SA byśmy byli.
Chyba ze rewolucja i bez pielęgnic Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W takim akwarium ciężko będzie zrobić kolorową tanganikę, to ryby mocno terytorialne wiele bardziej niż w SA a ponad to raczej nadają się tylko muszlowce więc jeszcze bardziej szaro niż w BW, proponuję tak jak Killi zostać w SA ale do pielęgniczek dołożyć drobiazgi kolorowe - kąsacze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Może po prostu żyworódki. Baniak i parametry wody pod nie, kolorowe, a za chwilę chłopak może będzie chciał się sam trochę nimi pozajmować... byłyby jak znalazł.Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Zapuściłem trochę wici i trochę poczytałem o różnych pyszczakach i z Tanganiki i z Malawi i widzę, że raczej nie zaszaleję przy takim baniaku.
Z Malawi, to co najwyżej mały haremik P. saulosi mógłbym mieć 1+3-4.
Z jednej strony faktycznie miało to być dla dziecka, z drugiej ja też z chęcią na zachowania tych rybek bym popatrzył :-) , bo nigdy z tymi biotopami nie miałem do czynienia. Ale.... nic na siłe, może kiedyś będę miał większy baniak wolny.

Killifish, jakie miałbyś pomysły na "bardziej kolorowo" w SA? Obecnie mam Carnegiella marthae i Nannostomus marginatus jako towarzyszące/rozpraszacze.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wojtek a widziałeś tanganikę jaka była na petfair w maju w Łodzi? była tylko jedna na całe tarki i to w akwarium 60x30x30.
Akwarium które masz wcale nie jest takie małe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Byłem na tych targach, ale na to akwarium nie zwróciłem uwagi. Z drugiej strony, to wiesz, jak to jest.... na tragi na kilka dni, to można i w ciasnawym akwarium rybki przetrzymać :-)
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-06-2013, 23:02 PM)wachkala napisał(a): Wojtek a widziałeś tanganikę jaka była na petfair w maju w Łodzi? była tylko jedna na całe tarki i to w akwarium 60x30x30.
Akwarium które masz wcale nie jest takie małe
Chodzi o to akwarium?
[Obrazek: a2.jpg]
źródło- http://akwa-mania.mud.pl/wystawy/lodz13/lodz13.html
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-06-2013, 23:07 PM)wojtekr napisał(a): na tragi na kilka dni, to można i w ciasnawym akwarium rybki przetrzymać :-)
dokładnie masz racje, szkoda tylko, że sędziowie nie oceniają trwałości aranżacji zapominając ża akwaria amano trwają po 2-5-10 lat a u nas pierwsze miejsca zdobywają akwaria z roślinami wepchniętymi między skałki. Ale mniejsza o to, to nie na temat.

Tanganika która była na targach była .... moja Haha
i wystawiłem akwarium, który ja miałem w domu i przed targami funkcjonował bez zarzutu przez pół roku. dokładnie identyczny jak wystawiłem.

Wiedziałem że nie wygram Cool choć cicha nadzieja była, na nagrodę publiczności. Ale głównie wystawiłem to akwarium, żeby pokazać że można mieć małe akwarium i śliczną tanganikę.

Akwarium nadal funkcjonuje z tym, że bez skał sam piach i ryby. dzień po targach wyjeżdżałem, nie było czasu układać skał i tak zostało. Na marginesie powiem, że akwarium funkcjonuje jako lampka przy łóżku i w tej roli sprawuje się świetnie. Jest wesołe, wieczorem mnie rozwesela bo jest barwne ale spokojne.

tak to to akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tylko, że ani wymiary pod te ryby poprawne ani obsada na takie akwarium zupełnie nie dobrana....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości