• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ID : Lepidiolamprologus kendalli czy L. elongatus ?

#11
Marcinie

To jest L. kendalli Nkamba Bay, czyli opisany przez W. Staecka L. nkambae.

L. elongatus nie jest u nas popularny, choć w jeziorze jest pospolity, dlatego jego cena nie jest wygórowana. Przeciwnie L. kendalli odławiany w Nkamba Bay ma bardzo wysoką cenę. Masz więc bardziej cenne ryby niż zamierzałeśSmile

P.s . Nie wiem czy wiecie, że Staeck opisał L. nkambae na postawie 1 osobnika, co oczywiście dyskwalifikuje jego opis jako wiarygodnySmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(12-03-2011, 18:48 PM)Robert M. napisał(a): P.s . Nie wiem czy wiecie, że Staeck opisał L. nkambae na postawie 1 osobnika, co oczywiście dyskwalifikuje jego opis jako wiarygodnySmile
Marta

Ciekawa sprawa Smile Czy to znaczy, że nkambae nie jest uznany za oficjalny gatunek?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jest uznany jako gatunek. Nie mniej jednak jest z tym bardzo wiele kontrowersji. Niekoniecznie wariant powinien być opisywany jako oddzielny gatunek. Ranga taksonów może być różna. Gatunek jest bardzo ścisłym określeniem.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(12-03-2011, 18:48 PM)Robert M. napisał(a): Marcinie

To jest L. kendalli Nkamba Bay, czyli opisany przez W. Staecka L. nkambae.

L. elongatus nie jest u nas popularny, choć w jeziorze jest pospolity, dlatego jego cena nie jest wygórowana. Przeciwnie L. kendalli odławiany w Nkamba Bay ma bardzo wysoką cenę. Masz więc bardziej cenne ryby niż zamierzałeśSmile

P.s . Nie wiem czy wiecie, że Staeck opisał L. nkambae na postawie 1 osobnika, co oczywiście dyskwalifikuje jego opis jako wiarygodnySmile

Marta

Marto,
Wobec powyższego, ile kosztowałby mnie zakup 10 szt. młodych elongatusów?

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
U nas będą tylko dorosłe osobniki z odłowu. My mamy tylko ryby WF

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości