• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr - Panel z boku akwarium.

#11
Doczytałem, że filtr ma ok 30l i zasila akwarium ok 200l, czyli masz taki trochę większy kubełek tanim kosztem Smile

DIY rządzi Wink

(19-06-2013, 16:04 PM)3runer napisał(a): dla mnie jedno jest specyficzną wersją drugiego, szczególnie, że w googlach pod obiema nazwami funkcjonują te same obrazki

No właśnie, w tym tkwi cały problem. Podobnie jak w Googlach pod nazwą Ancistrus dolichopterus znajdziesz zwykłego kundelka. To i to bzdura i dezinformacja. Z technicznego punktu widzenia przelewowy a panel to dwa różne światy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Janusz - U mnie też nie było żadnych problemów z wyciekiem, ostatnia komora filtra miała z 5l więc trudno, aby przepełniła 128l akwarium. U Pleya proporcje będą inne więc wolałem na wszelki wypadek zwrócić uwagę na ten na razie teoretyczny problem. Z filtra zrezygnowałem, bo uważam że korzystniej jest stawiać zbiornik dłuższy właśnie o filtr.

Hunter - więcej luzu, nazwy są dla nas, a nie my dla nazw. Sam dałem fotkę i specjalnie użyłem sformułowania "taki filtr" (widząc różnorodność nazewniczą w wątkuSmile), myślę że wszyscy wiedzą o co chodzi. Nazwy gatunkowe to co innego...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Moim zdaniem ważne jest dobre zaplanowanie i wykonanie - nic na szybkoWink
Jestem zwolennikiem filtracji "otwartej" sump, przelewowy, panel, kaskada itp.
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Hunter ma rację. Smile Dbajmy o poprawność wszystkich określeń- od rybki po sprzęt w naszym akwarium czy związki chemiczne. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cześć,

W poszukiwaniu informacji nt filtracji dotarłem tutaj, stąd odświeżające pytanie.
Mam w pewnej perspektywie plan na akwarium 800L i trochę czasu na przygotowanie stosownego miejsca i ekwipunku.
Myślę o zastosowaniu filtra przelewowego w szczycie zbiornika z obniżoną ścianką, tak aby pompowana z akwarium woda po filtracji przelewała się następnie grawitacyjnie z powrotem ( a może lepiej wykorzystać naczynia połączone?).
Dlatego chciałbym poprosić praktyków o ewentualne rady i sugestie co do wykonania układu z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości