• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tahuantinsuyoa macantzatza

#21
Pierwszy spacer był wczoraj rano czyli po pięciu dniach noszenia w pysku. Narazie są strasznie zestresowane. Jak tylko podchodze to młode do pyska. Wieczorem postaram się popstrykać kilka fotek, ładne mają teraz umaszczenie Wink
Ale mam jeden problem, bo kiedy chce je nakarmić i moja ręka ze szczykawką zanurza się w akwaium, młode automatycznie trafiają do pysków. A karma rozpływa się. Jak karmić w takim przypadku? Dziś widziałem skubią korzenie i grzebią w syfie Tongue Ale wiadomo chciałbym żeby jadły też coś innego.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
fajne rybki przypominają urodą nieco młode rivulatus-y
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(08-09-2013, 11:47 AM)Zimna Zośka napisał(a): Ale mam jeden problem, bo kiedy chce je nakarmić i moja ręka ze szczykawką zanurza się w akwaium, młode automatycznie trafiają do pysków. A karma rozpływa się. Jak karmić w takim przypadku? Dziś widziałem skubią korzenie i grzebią w syfie Tongue Ale wiadomo chciałbym żeby jadły też coś innego.

W tym wypadku najlepiej sprawi się świeżo wykluta artemia. Wpuszczasz lekki nadmiar, a młode wszystkie się najedzą, a jeśli coś zostanie to rodzice zeżrą. No i nie ma tego problemu, że Ci się żarcie zepsuje.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dokładnie jak Qbek pisze. Jest jeszcze opcja strzykawki z długim wężykiem, ale strzykawka musi być większa wtedy. Wężyk w okolice młodych i siup Wink Trzeba potrząsać strzykawką i zasysać, ale Zosia sobie poradzi Wink
Piękne ryby, czekamy w PL na młode Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(08-09-2013, 12:22 PM)qbsztyk napisał(a):
(08-09-2013, 11:47 AM)Zimna Zośka napisał(a): Ale mam jeden problem, bo kiedy chce je nakarmić i moja ręka ze szczykawką zanurza się w akwaium, młode automatycznie trafiają do pysków. A karma rozpływa się. Jak karmić w takim przypadku? Dziś widziałem skubią korzenie i grzebią w syfie Tongue Ale wiadomo chciałbym żeby jadły też coś innego.

W tym wypadku najlepiej sprawi się świeżo wykluta artemia. Wpuszczasz lekki nadmiar, a młode wszystkie się najedzą, a jeśli coś zostanie to rodzice zeżrą. No i nie ma tego problemu, że Ci się żarcie zepsuje.

(08-09-2013, 13:20 PM)Killifish napisał(a): Dokładnie jak Qbek pisze. Jest jeszcze opcja strzykawki z długim wężykiem, ale strzykawka musi być większa wtedy. Wężyk w okolice młodych i siup Wink Trzeba potrząsać strzykawką i zasysać, ale Zosia sobie poradzi Wink
Piękne ryby, czekamy w PL na młode Wink

No rozumie, artemia, dałem ciała i nie nastawiłem. Zresztą przy ostatnim trybie życia nawet czasu nie mam. Problem jest taki, że rodzice chowają młode w pyskach, a za nim tamte wypłyną to papu już dawno w innym miejscu i zjedzone przez inne ryby. Spróbuje z artemią jutro może kupie, w sklepie taką małą. A i czas w końcu spróbować nastawić, to nie może byc takie straszne Tongue
Jak uda się uchować to będą w PL Smile już ja znam takiego jednego co na nie czeka Tongue A jeśli nie uda się tym razem postawie tarliskowe tylko dla parki Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Mam nadzieje ze ten czlek to ja :-) a wracajac do tematu u mnie Bujurquina zachowywaly sie podobnie lekki ruch i male do pyskow lecz z kazdym kolejnym tarlem rodzice stawali sie co raz pewniejsi siebie teraz atakuja wszystko co sie zblizy na odleglosc 40 cm od mlodych,,, bystrzyki i zbrojniki nie maja latwo :-) ale dzieki temu mlode w liczbie okolo 40 szt bez strat plywaja juz jakies 2 tyg :-) Para ogolnie stala sie naprawde brutalna w porownaniu do pierwszego tarla. Wiec sadze, ze to kwestia czasu az para nabierze doswiadczenia.
A artemia to napewno pokarm nr 1 dla smrodow :-)
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
reeadon o tobie mowa Tongue ale nie ma co już narazie myśleć, młode wyparowały O maj gat Czekam na następne tarło, muszę lepiej się przygotować.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Buuuuu,,, szkoda pozostaje mi czekac z nieciepliwoscia :-) !!!! Juz bilety bookowalem hehe....
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Też się trochę zawiodłem Sad next time Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Wczoraj przeżyłem koszmar, przez moją pomyłke straciłem dobraną parę Sad przeżyły trzy. Na szczęście w tym nieszcęściu w tej trójce jest druga para. Za to trzecia rybka ma teraz przerąbane. Ciekaw jestem jak teraz się rozwinie sytuacja.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości