• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tahuantinsuyoa macantzatza

#11
Więc na pewno dobrała mi się para. Na pewno odbyło sie tarło, pilnują jakiegoś tam liścia Oczywiście w miejcu gdzie można zajrzeć, jakby inaczej. Zdziwił mnie trochę układ płci byłem pewny, że największa sztuka to samiec, a tu zonk Wink samiczka jest największa z całej piątki, jej partner to drugi co do wielkości w akwarium. Myślałem że będzie duża agresja, że trzeba będzie odławiać reszte. A tu takie se przeganianie. Może dlatego że to młodzież jeszcze.
Ale jak do tego doszło? Od trzech/czterech tygodni robiłem dość duże podmianki, bo walczyłem z plagą glonów. Przy wczorajszej podmiance wrzuciłem troche drewna, aby go namoczyć do innej bańki. Woda oczywiście zrobiła się brązowa, już widze jak będę się męczył z fotami. Wracając do tematu. Duże podmianki, temperatura okło 25 stopni, nie ogrzewam. Parametry ph 6, twardości nie wykrywalne, no2 i no3 w normie.
Fajnie jakby się dobrała druga para, na co oczywiście licze Smile i czekam na pierwsze przecinki, a znimi związane obserwacje.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Gratki !!! foty ja chce foty !!! Jakiej one sa wielkosci ?
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Narazie nie ma co focić. Nawet nie wiem co tam chowają Tongue bo dziady w tył akwarium się schowały. Właśnie małe są, samica może ma 7cm, samiec o cm mniejszy. Widać że to pierwszy raz, wszystko jakoś tak nieporadnie.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Len Big Grin pare mlodych bym capnał jakby co :-)
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(18-08-2013, 21:50 PM)reeadon napisał(a): Len Big Grin pare mlodych bym capnał jakby co :-)

Eee natura zrobi swoje, jak im tam któreś tarło nie wyjdzie będę myślał nad wyławianiem. Po za tym najpierw musi być zbyt, żeby ryby odchować Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja biorę z 10 szt. mogą być mikrusy miejsce na odchowanie mam Smile
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
I jak tam sytuacja ?
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak to pierwszy raz nie zawsze musi się udać Wink Po dwóch dniach było już po wszystkim. Ale coś znowu kombinują Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Drugie tarło, tym razem znów myślałem że po wszystkim. Po 3 dniach od złożenia ikry ryby po dwóch końcach akwarium. Lekka agresja i zero zainteresowania sobą O maj gat Pomyślałem ok , może następnym razem. pracuje dużo więc mnie nie ma w domu, co wieczór zaglądam. Nie dawało mi spokoju dlaczego co dziennie inne z rodziców siedzi przyczajone, a drugie pływa swobodnie. No i przyuważyłem inkubują na zmiane, każde po jednym dniu, dziś czwarty dzień i pyszczek samca już się nie zamyka do końca. Smile
Na dowód kilka fotek, niestety nie najlepszej jakości Tongue Akurat samica z pełnym pyskiem, a i samiec ładnie wybarwiony Smile

   

   

   

   
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Bosko,,, pstrykaj, pstrykaj :-) jak najwiecej !!! Ciekawe po ilu dniach bedzie 1 spacer.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości