• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak bezpiecznie transportować ryby?

#11
Dobra, to się podepnę. A jeśli ryby czeka ok 13 godzin przejazdu pksem? To co radzicie? Może jednak przerwa w połowie podróży (bo mam taką możliwość), otwarcie worka chociaż? A może tabsy tlenowe i wio?
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mei, jakie ryby? Ile ryb? Ryby do 6-7 cm, pakowane pojedynczo w średniej wielkości worki, dadzą nawet rade do 20h. Tylko nie można ich karmić z 24-36h przed wyjazdem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ryby młode od 3cm do 5cm, sztuk 8-10, delikatne okazy, pielęgnice. Ja się stresuję i mogę zorganizować przerwę w połowie trasy, łącznie z podmianką wody Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Pakujesz pojedynczo w worki, do styroboksu, niech mają ciemno i w miarę stałą temperaturę i nic się im nie stanie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
jak mówi Ruki, channy, zbrojniki, gupiki, bojowniki, pielęgnice wysyłałem i odbierałem pkp czy pks, ryby pojedynczo w mniejsze worki, maks 4 szt. około 4-5 cm do większych, zapewniony komfort cieplny i zaciemnienie, bez gmerania, otwierania itd.

nie odnotowałem żadnych strat podczas transportu i aklimatyzacji u odbiorcy, tak samo jak ryby przyjeżdżały do mnie

trzeba dobrać odpowiednie proporcję wody i powietrza w worku, tak by na płasko ryba była przykryta a w worku było 2/3 powietrza minimum, więc do rozmiaru ryby dobierasz worek

worki w zawijam w gazety, potem do kartonu i całość streczem na grubo
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Najdłuższa podróż jaką miały odebrane przeze mnie ryby to 24 godziny w workach z tlenen i styroboksie - jednak nie może byc to karton wyłozony styropianem tylko hermetycznie zamknięte styropianowe pudło. Ważny jest tlen i temperatura - utrzymanie jej. A miewałem też przypadki że rezolutny sprzedawca (myślałem że go wypatroszę) wysłał mi ryby z odłowu PKS-em w kartonie bez styropianu owinięte w czarny worek i dodatku było to przedwiośnie z temp ujemną, jechały w luku bagażowym, woda zimna ok 10st. ale jakoś dojechały bo tylko 3 godziny...Co chcę powiedzieć, po pierwsze trzeba uważać w co pakują sprzedawcy a po drugie nie taki diabeł straszny z tym transportem jesli zapakowanie jest jak należy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Katia nigdy nie woź wody w otwartych wiadrach, ja raz zrobiłem ten błąd. Efekt - zalane pół bagażnika.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
w-2 jeżeli dotnie się odpowiednio styropian to może być tak jak podałem bo wtedy jak wchodzi to wszystko ciasno to spełnia swoje zadanie w 100% Wink
Z resztą zawsze proszę kierowcę żeby ryby jechały albo w środku w autobusie albo w ogrzewanym luku bagażowym i problemu nie ma.
Ale jak odpowiednio zrobimy karton to może jechać spokojnie nawet w nieogrzewanym i da radę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To chyba najlepsze rozwiązanie w transporcie dla rybek, gorzej dla nas Tongue

   

(jasonthailand.blogspot.com)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Odnośnie styroboxów. Ja zapytałem delikatnie pani w TESCO na mrożonych rybach czy posiada takowe i bez problemu otrzymałem dwie szt. wymiary około (nie pamiętam dokładnie) 70x50x20 . Lekka przeróbka i mamy idealny izolujący box do przewozu rybek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości