• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pistia- odpowiednie warunki

#11
Bardzo fajny pomysł zastosowaniem moskitiery i tych kontowniczków, a jaki klej użyłeś? No i u mnie z akwaria korzystają jeszcze inne zwierzęta koty (piją wodę, wolą ją niż świeżą w miskachSmile Musiał bym coś z tym fartem zrobić bo jeszcze oprócz picia wody będą pływać. A już raz to widziałemWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(28-05-2013, 09:41 AM)Kris1984L napisał(a): Bardzo fajny pomysł zastosowaniem moskitiery i tych kontowniczków, a jaki klej użyłeś? No i u mnie z akwaria korzystają jeszcze inne zwierzęta koty (piją wodę, wolą ją niż świeżą w miskachSmile Musiał bym coś z tym fartem zrobić bo jeszcze oprócz picia wody będą pływać. A już raz to widziałemWink

Ja użyłem tego, który miałem czyli taki:
http://www.sklep.aquamedic.pl/tangit.html
Lecz spokojnie w castoramie lub innym markecie budowlanym dostaniesz klej w cenie od 10 do 30 zł w zależności jak trwałe chcesz uzyskać połączenie. Klejem dwuskładnikowym kupionym w castoramie za ok 25 zł możesz tak połączyć kątowniki, że chcąc je rozerwać to połamiesz w innym konstrukcję sklejoną a miejsce klejone nie puści.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
u mnie pistia rośnie pod pokrywą we wszystkich baniakach, od fabrycznych wydmuszek, przy 11W świetlówce Aquaela, pod samoróbką z PCV gdzie ma 10 cm wolnego miejsca do świetlówek, gorąco i wilgotni jak i pod szkiełkiem gdzie ma 2-3 cm

w zbiorniku z wydmuszką rosną około 10 cm rozety z dużymi korzeniami
pod PCV mam nawet 30 cm rozety z półmetrowymi korzeniami
a pod szkiełkiem rozetki płaskie wielkości 5 zł z lekkimi korzonkami

różne parametry od ph 6 do 7,4
dla mnie kluczem jest makro + odpowiednie światło im bliżej 6500K tym lepiej, przy diodach rosną najgorzej

teraz robię pokrywę 25 cm nad lustrem z paneli ściennych, chce tam dać minimum dwie T5 i tam trzymać pistię, różdżycę i limnobium
w wodzie same drapieżniki więc będzie miał kto robić makro Tongue
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
U mnie pistia rośnie nawet przy sporym ruchy wody i przy różnych rodzajach świetlówek, obecnie mam lampy HQI ok. 15 cm od powierzchni wody i z pistią jest ok.. Moim zdaniem nisko umieszczone świetlówki (temperatura) bardzo niekorzystnie na nią wpływają, tak samo skraplająca się woda.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
ja mam wrażenie, że ilu akwarystów tyle przepisów Tongue

wspólne mianowniki dla mnie to:
- sporo światła
- składniki odżywcze

reszta jest drugorzędna
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(29-05-2013, 12:50 PM)3runer napisał(a): ja mam wrażenie, że ilu akwarystów tyle przepisów Tongue

wspólne mianowniki dla mnie to:
- sporo światła
- składniki odżywcze

reszta jest drugorzędna

Zgadzam się - dodam sporo światła odpowiedniej jakości Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(29-05-2013, 13:12 PM)soltarus napisał(a):
(29-05-2013, 12:50 PM)3runer napisał(a): ja mam wrażenie, że ilu akwarystów tyle przepisów Tongue

wspólne mianowniki dla mnie to:
- sporo światła
- składniki odżywcze

reszta jest drugorzędna

Zgadzam się - dodam sporo światła odpowiedniej jakości Smile
No ja wszystko rozumie, ale niewierze że każdy z was ma lampy po 150 wat. Jak tak to moje akwarium będzie bez pisti, nie stać mnie na toSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Chodzi o barwę. Już tłumaczę Smile W moim prętnikarium była żarówka 13w energooszczędna 2700K i pistia nie rosła. Przy 6500k rośnie jak ma papu... pomimo że kaskada dmucha na nią ładnie. Baniak to prawie kostka.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(29-05-2013, 14:54 PM)soltarus napisał(a): Chodzi o barwę. Już tłumaczę Smile W moim prętnikarium była żarówka 13w energooszczędna 2700K i pistia nie rosła. Przy 6500k rośnie jak ma papu... pomimo że kaskada dmucha na nią ładnie. Baniak to prawie kostka.
No ja mam 6x 9W color 2700k 475Lm każdaSmile
To lipaSad
A gdzie kupiłeś takie żarówki i w jakiej są cenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(29-05-2013, 15:06 PM)Kris1984L napisał(a): No ja wszystko rozumie, ale niewierze że każdy z was ma lampy po 150 wat. Jak tak to moje akwarium będzie bez pisti, nie stać mnie na toSmile

Faktycznie opinii sporo i każdy pisze o swoich doświadczeniach. Ja pistię miałem w zbiorniku przykrytym standardową pokrywą w której swieciły standardowe świetlówki o mocy 2x 18W i nie miałem problemów z tą rośliną. Teraz mam odkryte akwa i też rośnie bez problemów jednak teraz mam 4x54W. Tak czy inaczej jak chcesz mieć pistię to zacznij od szyby, podnieś ją lub przykryj zbiornik np tak jak ja to zrobiłem a wydaje mi się, że nie będziesz miał większego problemu z utrzymaniem pisti.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości