• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Bujurquina sp. aff. vittata PARA

#31
Proszę zrób zdjęcia inkubującej mamusiSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Wieczorkiem postaram się to uwiecznić,,, ciekawe czy się sprawdzi teza, że rodzice sobie przekazują larwy co jakiś czas aby się posilić Smile P. Marto dla mnie widok tego gatunku w jak inkubuje larwy jest jakiś inny od np. Ziemiojada czerwonogłowego czy pyszczaków z J.Malawi, tak śmiesznie "przeżuwa" Smile może to złudzenie tylko.

PS. Wyjaśnienie,, jak by kto miał wątpliwości,,, widoczne na fotach białe plamy w odrąbie głowy u samicy to są otarcia oraz ślady po zapasach, przed tarłem. Były przemyte fioletem gencjanowy i ładnie się zagoiły Smile

Movie z wczoraj Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Mamusia strasznie nie śmiałą ciągle w jamie siedzi Sad ale widać, że na razie tylko ona inkubuje... idziemy próbować dalej ....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
piotrK ---> czy coś wiadomo z identyfikacją ? Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Nie, Uwe nie odpisał na mojego e-maila. Miałem się z nim kontaktować via facebook, ale zapomniałem Smile Zrobię to dziś.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
ok,,, dzięki to czekamy Smile oby był to jeszcze większy rarytas !!! Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Dostałem odpowiedź. Uwe nie może byt wiele pomóc w kwestii identyfikacji, bo choć ubarwienie jest podobne do B. vittata, ten gatunek żyje w Boliwii (dorzecze Paragwaju i Parana, dość daleko od stanu Para w Brazylii).

Myślę, że temat wypadałoby zmienić na Bujurquina sp. aff. vittata PARA, ponieważ najpewniej jest to nieznany nauce gatunek.

Mało jest specjalistów od tych ryb, a różnice między poszczególnymi gatunkami są bardzo niewielkie, a do tego bajzlu dokładają się jeszcze takie nieopisane gatunki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ok,, piotrK proszę o aktualizacje tematu ! Dzięki za info/wsparcie Smile jak byś na coś się natknął w necie itp. proszę daj znać. Również będę przeszukiwał krok po kroczku może uda się. A na razie czas się nacieszyć potworkami. Pierwsze wypuszczenie pewnie niebawem oraz dalej tylko samica pływa z larwami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Jak ryby będą odważniejsze, czy jak już będzie po tarle pokuś się o fotografowanie z lampą - w takich czarnych wodach jakimi dysponujesz ciężko dobre zdjęcie bez jej użycia. Ale tylko jak będą dość blisko szyby, coby było widać kolory, no i jak będziesz wiedział, że lampa błyskowa nie będzie ich płoszyć Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Postaramy się (ja i ryby Big Grin)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości