• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450] Ameryka Południowa Pterophyllum scalare sp. Peru

#31
A jaką masz ???

Szkoda bo hodowlane akurat te gatunki to naprawdę brzydale straszne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(23-05-2013, 12:01 PM)ziemian napisał(a): A jaką masz ???

Szkoda bo hodowlane akurat te gatunki to naprawdę brzydale straszne

Nie generalizujmy, nie wszystkie są brzydkie. Ładne widywałem jedne i drugie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Taka mam http://www.pwik.glogow.pl/index.php?id=106&id2=103

Ale tak jak pisze Kuba , mam dobry sklep w którym sprzedawane są ładne ryby i przykładem może być moje poprzednie Apistogramma borelli które miałem oraz Kakadu. Borelki dawałem zdjęcia tu na forum i myślę że były śliczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Mi tam się nie podobają, jeszcze ładnych nie widziałem kakadu, A. agassizi owszem nawet miałem hodowlane naprawdę ładne Pastel, ale to się zdarza raz na ruski rok.

Tata jak by tą wodę puścił przez armatę to wyszłoby coś sensownego Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Będę w domu to prześlę ci fotki moich Apistograma Wink A co do wody to nie chce mi sie z nią bawić. Wolałbym żeby kubek robil od razu odpowiednia wodę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Ziemianku pokażę Ci potem moje maluchy Kakadu. Przerosły rodziców o głowę pod względem wyglądu.

Junak tu nie chodzi o to że kundelki to nie ryby, czy że są gorsze. Nie rozmawiamy tu o emocjonalnym podejściu, ale o czysto hodowlanym. Takie L144... Kto z Was forumowiczów ma okazy powyżej 10cm? Samce z porożami jak u gałęzie wierzby mandżurskiej? Ja z czysto etycznego pkt widzenia nie zamierzam kupować, karmić czy ba - rozmnażać niedorozwojów hodowlanych. Powinny być jakieś zasady żesz w mordę!!
Trochę odrębny przykład, ale sprowadza się do tego samego. Proszę sobie wejść na polskie fora o papugach i poszukać fotek właścicieli papużek falistych - polskich i proszę zrobić to samo na stronie niemieckiej - tam jest zakaz rozmnażania na własną rękę, bez nadzoru związków hodowców (lub czegoś podobnego). To samo jest z rybami. Nie ma nic piękniejszego niż P. scalare - karłowaty szek ze sklepu - koniecznie weloniasty.

Nikt nie zwrócił uwagi na jedną rzecz u skalarów Vatera....
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Jako że widzę że Administracja nie reaguje na OT i przedstawianie fotografi w czyimś temacie Wink Ja poproszę o zakończenie debaty na temat kundli.

Pytałem o Pielęgniczki i strasznie mało się dowiedziałem.
Teraz zapytam Tych którzy maja Pterophyllum scalare ; czym karmią , ile , jak często podają pokarm.
Acha może i głupie pytanie ale zapytam ; jaki prąd wody w baniaku preferują te rybki? Ja mam lekką nadfiltrację i bez problemu mogę w baniaku mieć młynek ale czy to dobrze dla nich?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(24-05-2013, 09:10 AM)tatakuby1 napisał(a): Pytałem o Pielęgniczki i strasznie mało się dowiedziałem.
Teraz zapytam Tych którzy maja Pterophyllum scalare ; czym karmią , ile , jak często podają pokarm.
Acha może i głupie pytanie ale zapytam ; jaki prąd wody w baniaku preferują te rybki? Ja mam lekką nadfiltrację i bez problemu mogę w baniaku mieć młynek ale czy to dobrze dla nich?

Znalazłem wyczerpujący opisHaha Milej lektury.

Źródło: http://forum.superakwarium.pl/topic/5807...o-lektury/

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Carlos, skąd ten opis? Napisz źródło, albo po prostu daj linka zamiast robić kopiuj wklej czyjąś pracę. Z tego co mi wiadomo sam nie lubisz, gdy tak się robi.
P.S. Lektura piszemy przez "u".
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(24-05-2013, 09:10 AM)tatakuby1 napisał(a): Teraz zapytam Tych którzy maja Pterophyllum scalare ; czym karmią , ile , jak często podają pokarm.
Acha może i głupie pytanie ale zapytam ; jaki prąd wody w baniaku preferują te rybki? Ja mam lekką nadfiltrację i bez problemu mogę w baniaku mieć młynek ale czy to dobrze dla nich?

Teraz trochę z własnej praktyki, skalar jest bardzo wybredny w jedzeniu i zalezy jak zostanie przyzwyczajony od młodego. Moje na początku jako jeszcze narybek jadły z chęcią prawie tylko ochotkę, wodzenia skubały a innymi pluły dalej niż widziały. Jednak na ochotce daleko nie pojadą dlatego trzeba podawać i przyzwyczaić je do innych pokarmów, standardowo mrożonki te co wymieniłem plus artemia i larwa komara plus jakiś dobry suchu dla urozmaicenia ja dawałem d-alio plus z czosnkiem no i powinno się uzupełniać dietę o zieleninę - spirulina jakieś pierzaste rośliny. Altumy i palety muszą wręcz dostawać spirulinę. W żołądku dzikich palet jest więcej zawartości roślinnej i dytryfusu niż larw owadów. Jednak dla peru wystarczy kilka razy w tygodniu spirulina i najlepiej je próbować do tego przyzwyczaić, choć bywają zawzięte.
Jesli chodzi o prąd wody to jak najbardziej pralka odpada, konieczna deszczownica. Ze względu na długie płetwy walczą z prądem i widać jak im to przeszkadza, z obserwacji wybierają wtedy bardziej zaciszne miejsca w akwarium. Temperatura 30 st jak to niektórzy podają to też wymysł hodowlany zarówno przy paletach jak i altumach (takie temp. w naturze są bardzo okresowe), a skalarowi wystarczy 26-27. Jeszcze jedno po preniesieniu do innego baniaczka sp. Peru potrafi nie pobierać pokarmu przez ok 2 tygodnie - ja tak miałem z dorosłymi rybami, a maluchy nie jadły tydzień.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości