• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Australia](w cudzysłowie)

#31
Coś się ruszyło w temacie. W akwa zostały już tylko trifasciaty. Gdzieś chowają się jeszcze 1-2 ancistrusy bo swego czasy mnożyły się w tym akwa na potęgę i mimo starań w tym gąszczu kryptokoryn i polu otoczaków nie idzie wyłapać. Wyprowadzą się przy okazji zmiany mieszkania w ciągu najbliższego roku.

Już teraz odczuwam wielką różnicę. Stado trifasciat majestatycznie unosi się w prądzie wody zamiast zupy rybnej żebrzącej stale o papuWink.

Natrafiłem też na fenomenalny artykuł Gunthera Schmidy o ichtiofaunie północnego Queensland. Wiele gatunków oczywiście niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika ale jest też jedna dostępna perełka: Toxotes chatareus który podobno żyje też w całkiem słodkiej wodzie - rozważę przy okazji przesiadki na większy zbiorniczek.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
peroxysom,
Ogólnie polecam artykuły tego pana swego czasu regularnie zamieszczane na łamach Aqua (Akwa) Forum - przez nie właśnie zainteresowałem się tęczankami, a zwłaszcza pseudomugilami (zręcznie nazwanymi tam modrookami). Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wlasnie tam to znalazlem, mam jeden numer sprzed 10 lat. Nie wiesz czy mozna gdzies znalezc/kupic numery archiwalne?

Znalazlem wlasnie ze "nasze akwarium" wysyla numery archiwalne. Musze jeszcze znalezc spis tresci tych numerow zeby wiedziec co zamowic.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Jeżeli masz możliwość, to kup wszystkie 13 wydań Akwa/Aqua Forum. Koniecznie!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Nie było przypadkiem 12 numerów i 2 ekstra dodatki także numerowane, czyli razem 14 numerów?

Tu gość sprzedaje wszystkie:
http://allegro.pl/listing/user/listing.p...id=3093237
na aquaforum.pl (forum) pisał wczoraj, że po 5,70 szt., czyli 80 za wszystkie numery(14)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dzęki za tipsa ale się niestety spóźnilem.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Killi masz rację (częściową Tongue ) - było 14 numerów z czego ostatni, był specjalny o bezkręgowcach. I ten warto go mieć choćby z uwagi na przepiękne zdjęcia C. Lukhaupa.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Zdjęcia młodzieży w porządku chronologicznym. Teraz mają prawie 1,5 miesiąca:
   
   
   
   

I fotka całości:
   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Nie mam słów Smile Rozumiem, że stadko trifasciat odpowiada Ci w tym akwarium, ale ja widziałbym tam też jakieś modrooki, albo dosłownie kilka sztuk czegoś z Eleotridae (niekoniecznie H. compressa).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Spokojnie, jeśli Australia się tu ostanie to na pewno będzie H. compressa. Trochę czasu brak żeby po sklepach pojeździć, a mam kawałek do tych lepiej zaopatrzonych. Myślę że w lipcu coś mi się uda upolować.

Co do innych tęczanek nie wiem czy powiększę stado czy dodam coś innego. Co do modrooczków nie wiem czy nie będą za małe. P. signifer by mi odpowiadał.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości