• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Australia](w cudzysłowie)

#21
O tym nie pomyslalem ze moga się nie rozumiec, bardzo możliwe. No i kłaniaja się problemy z niebiotopową obsadą. Ale agresja wewnątrzgatunkowa chyba jednak z powodu braku samic lub zbyt małej przestrzeni. Coś w każdym razie będę musiał z tym zrobić. Pozbyć się pseudoincisus też nie tak łatwo, probowałem ale sami specjalisci sie zglosili co to chca je upakowac do akwarium 200l typu cztery strony swiata, to chyba juz lepiej zeby u mnie siedzialy, przynajmniej na razie zanim czegos nie wymysle. 

Co do lotosa to pewnie, tylko czy przezyje podroz ze Szwecji? Zwykła paczka moze nawet 3 tyg, iść. No i  tutaj poczta jest bardzo droga w porownaniu do polskiej.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Kurna, ja to nie umiem czytać. Faktycznie z wysyłką może być problem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Gdyby nie te bocje Wink why, Why, WHY???!!! Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Nie lubisz bocji???Rotfl

A tak na serio rozważam zmianę na opcję ścisle biotopową. Poludniowo-wschodni Queensland-M.trifasciata, M.splendida, M.macullochi. Wszystkie występują razem w niektórych ciekach. 
Dowiadywałem się u człowieka który sprowadza pseudoincisusy - mówi że samice się prawie nigdy nie zdażają więc chyba będę próbował oddać moje.

Wiem tylko że akwa z samymi tęczankami będzie troche nudne. Ciężkie jest życie jak nie ma miejsca i czasu na więcej baniaków Sad

Wlasnie sprawdzalem wysylke kurierem - najtańsza ok 130PLN, więc chyba spora jak za kilka sadzonek.

Kilka fotek z takiego biotopu - Running Creek.

   

.gif   RunningCreek2.gif (Rozmiar: 44.54 KB / Pobrań: 280)

.gif   sunrise.gif (Rozmiar: 32.83 KB / Pobrań: 280)

Running Creek to ta żółta kreseczka na wschód zachód od Brisbane.

.jpg   RunningCreek_Map.jpg (Rozmiar: 252.59 KB / Pobrań: 280)
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Pozbierałby człek takich kamieni Wink
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Oj, zamoczyłbym łapki w tym strumieniu...
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Australia i NG mają mnóstwo do zaoferowania jeżeli chodzi o ryby. Choć oczywiście mało kto o tym wie; z tego obszaru prędzej słyszy się o dziwnych ssakach czy papugach, ale nie nieznanych nikomu rybach. Ciary mnie przechodzą na myśl o wyprawie np. nad jezioro Kutubu Smile 

Co do obsady, to nie myślałeś o dodaniu jakichś Eleotridae? Parę gatunków wyśmienicie nadaje się na towarzystwo dla tęczanek. O H. compressa nie muszę wspominać, ale chyba niektóre mniejsze Mogurnda też by się nadały? Byłoby jeszcze ciekawiej. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że o ile z rybami z CA jest w Europie trudno, to te z A&NG są w większej części po prostu nie do dostania Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Lubię bocje, ale nie z tęczankami Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Dostepne są:
Mogurnda mogurnda - spory rosnie ale moze by nie pozjadal teczanek?, to chyba mój faworyt
Hypseleotris cyprinoidea - cena troche kosmiczna, chyba nie wystepuje w Australii, tylko NG
Hypseleotris  compressa
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Z tego to chyba tylko compressa, żeby było i bezpiecznie i biotopowo. Ale jeszcze popytaj na forum angfa albo gdzieś Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości