• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Australia](w cudzysłowie)

#1
Smile 
Dzień dobry wszystkim!

Ponieważ skalary i guianacary przeniosłem do innego akwarium trzeba było zasiedlić wolną przestrzeń. Zdecydowałem się na nie-pielęgnice, tak dla odmiany:

5x Glossolepis pseudoincisus - nie jest to popularna Tęczanka czerwona (Glossolepis incisus) a inny gatunek, rośnie mniejsza (do 10 cm), występują też różnice w wielkości i ubarwieniu łusek.
8x Melanotaenia trifasciata "Running Creek"
W planach 4x Hypseleotris compressa

Rośliny:
Valisneria spiralis
Microsorum pteropus
Cryptocoryne wendtii
"Tropica"
Bolbitis heudeloti

Jak widać jest to "Australia" w cudzysłowie a nie Australia bo ryby i z Australii i z Papui Nowej Gwinei a i rośliny średnio biotopowe (krypto i bolbitis)


Technika i parametry wody tak jak poprzednio (http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1927).
Doszedł filtr mechaniczny Tunze cleaner. Może dojdzie świetlówka 80w.

No i kilka fotek na szybko:

   

   

   

   

   

   

   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajny baniak. Ciekawe te mniejsze Glossolepis, na pierwszy rzut oka przypominają M. trifasciata Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No tak, tych trifasciat jest tyle wariantów że mogą być podobne do wszystkiegoSmile
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piękne i baniak i ryby. Super "Tami River".
Parametry wody i będzie pełen obraz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ten aranż tak jak i poprzedni podoba mi się od podłoża "w górę". Co to jest?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
G. pseudoincisus świetnie się prezentują. Ja jednak czekam na Hypseleotris compressa, bo to jedne z tych ryb, które sam planuje kiedyś tam mieć, więc chętnie poczytam o wszelkich spostrzeżeniach ich się tyczących zwłaszcza, że zbyt popularne u nas nie są.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nietypowe ryby -fajny aranż -lubię to Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak się mają tęczanki? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hej!

Dziękuję, tęczanki mają się świetnie. Rosną i wybarwiają się. Szczególnie trifasciaty zmieniają się na plus. Niestety zdjęcia nie oddają niuansów kolorystycznych jakie można dostrzec w rzeczywistości (np. zielony połysk). Zachowania też się ciekawie obserwuje choć nie są to pielęgnice. Samce ciągle rozpościerają płetwy, samice też czasem się pogonią. Samce pseudoincisus mają ciekawe zachowanie polegające na krążeniu wokół siebie i jednoczesnym płynięciu w dół z rozpostartymi płetwami.

Niestety z roślinami gorzej. Mam wrażenie że zagłodziłem je podczas dwutygodniowago wyjazdu, a temperatura 29C jeszcze pogorszyła sprawę. Ciężko zejść w lato z temperaturą w akwarium przykrytym szklaną pokrywą. Jeśli zdejmę pokrywę to część ryb raczej na bank powyskakuje, a do zrobiena siateczki brakuje mi zapału. Słaba kondycja roślin może być również spowodowana starą świetlówką. Na razie dodałem jeszcze jedną świetlówkę o barwie różowej. Starą wymienię za 1-2 tygodnie. Zastanawiam się nad zainstalowaniem pompy dozującej do podawania nawózów. I tak leży chwilowo nieużywana.
   
   
   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Fajnie że dają radę. Obserwowałeś już jakieś tarła?

Z tą siateczką pomyśl, choć nie sądzę, by rybom szkodziła temperatura.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości