• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hoplarchus psittacus

#11
Czy możesz napisać w jakim rozmiarze je kupiłeś? To świetne ryby, a dorosłe są bajeczneSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ryby zakupiłem w wielkości ok 11-15cm , w tej chwili największa ma ok 18cm i już jest śliczna a te czerwone oczy bajeczne Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jeszcze kilka Smile
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
W poprzednim poście ryba na pierwszym zdjęciu prawie nie ma tego zielonego, marmurkoweg wzorku. Spowodowane stresem, czy to jakiś chłopiec do bicia? Pytam, bo na zdjęciach widzi się zazwyczaj ryby tak na reszcie twoich fotek.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tamto zdjęcie zrobiłem specjalnie bo u tych ryb jest to nietypowe wybarwiene ze względu na ich ogólnie ciemny kolor. Ryba zestresowana ewentualnym reżimem bo obcowała pod sama szyba frontową i to napewno nie był stres wywołany z zewnątrz . Ogółem ryby przeatrakcyjne natomiast widać u nich każde zadrapanie co zmniejsza doznania wzrokowe oglądając je Smile Polecam szczerze do dużych zbiorników i nie wykluczone , ze w niedługim czasie ze względów etycznych będe zmuszony je odsprzedać ale tylko osobie która zapewni im odpowiedni byt Smile . Na razie sam cieszę oczy takim rarytasem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki za informację. Nie pozbywaj się ich, a zostaw parkę. Mało kto rozmnaża ten gatunek Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Samiec i owszem ale stuprocentową samiczkę to już musiałby podjechać nie lada fachur z okiem bo to byłoby już poniekąd ryzyko. Patrząc moim laickim wzrokiem powinno być 2/3 + 2/3 . Ryby naprawdę przeatrakcyjne Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Kiedyś je sprowadzę, nawet za "chorą cenę". To jeden z gatunków, o którym marzę od dawna.


Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(19-05-2013, 13:00 PM)piotrK napisał(a): Pamiętam z dawnego artykułu o tych rybach, że wcale nie są takie roślinożerne na jakie wyglądają - czym je karmisz?

Piotr o jakim artykule mówisz? Możesz dać namiary na niego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
kurde,

mam dostęp do 4szt po 20cm+ i nie wiem czy nie sprzedać całej obsady i ich nie kupić. Niestety cena mocno blokuje Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości