• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hoplarchus psittacus

Moje z powodu "lenistwa" wsuwają miksy mojej roboty dla dysków Smile skład: serca indycze, suszona artemia, spirulina, wibowit, czasem trochę warzywek dorzucam do miksa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-01-2017, 00:38 AM)BlackWater napisał(a): A moje już rok się nie chcę wytrzeć. Aż mi się wierzyć nie chce, że mam 6 samców...

Na 100 % mam 3 samice, a podejrzewam patrząc na zachowanie i pokładełko że czwarta ryba to też samica, może się wymienimy ? tylko żeby rozmiarowo pasowało bo 5 sztuka jest dużo mniejsza i musi siedzieć cały czas ukryta w ciemnym rogu pod lustrem wody i nie ma prawa ruszenia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te wymiany i wprowadzenie to nie taka prosta sprawa.Ja już próbowałem do zgranej grupy dołączyć inna rybę, niestety, była atakowana z każdej strony?. Nie miała prawa bytu pomimo tego że była większa od innych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zanim się wpuści "nową" rybę, a rewiry są już podzielone, dobrze jest zrobić duużą podmianę wody i rearanż. Jakiś korzeń wyciągnij dołóż inny. Dobrze jest dodać coś z czym się nie spotkały, np dużą roślinę lub grupę roślin. Zdezorientuje je to trochę, a zmieszanie w akwarium trochę onieśmieli.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-02-2017, 19:33 PM)pietia77 napisał(a): Te wymiany i wprowadzenie to nie taka prosta sprawa.Ja już próbowałem do zgranej grupy dołączyć inna rybę, niestety, była atakowana z każdej strony?. Nie miała prawa bytu pomimo tego że była większa od innych.
Nie robię tego chętnie ale muszę , bo związek les.. mógłby się wydawać przyjemny do obserwacji Wink ale nie w akwarium. 


(03-02-2017, 21:54 PM)dzikakuna napisał(a): Zanim się wpuści "nową" rybę, a rewiry są już podzielone, dobrze jest zrobić duużą podmianę wody i rearanż. Jakiś korzeń wyciągnij dołóż inny. Dobrze jest dodać coś z czym się nie spotkały, np dużą roślinę lub grupę roślin. Zdezorientuje je to trochę, a zmieszanie w akwarium trochę onieśmieli.
Dzięki za radę, cenna informacja z której na pewno skorzystam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-02-2017, 23:23 PM)Łuka$z napisał(a):
(03-02-2017, 19:33 PM)pietia77 napisał(a): Te wymiany i wprowadzenie to nie taka prosta sprawa.Ja już próbowałem do zgranej grupy dołączyć inna rybę, niestety, była atakowana z każdej strony?. Nie miała prawa bytu pomimo tego że była większa od innych.
Nie robię tego chętnie ale muszę , bo związek les.. mógłby się wydawać przyjemny do obserwacji Wink ale nie w akwarium. 





(03-02-2017, 21:54 PM)dzikakuna napisał(a): Zanim się wpuści "nową" rybę, a rewiry są już podzielone, dobrze jest zrobić duużą podmianę wody i rearanż. Jakiś korzeń wyciągnij dołóż inny. Dobrze jest dodać coś z czym się nie spotkały, np dużą roślinę lub grupę roślin. Zdezorientuje je to trochę, a zmieszanie w akwarium trochę onieśmieli.
Dzięki za radę, cenna informacja z której na pewno skorzystam
Rada z rearanżem akwarium i masywną podmianą wody jest konieczna do zastosowania. Możesz połączyć to z " imitacją " transportu. Nowe ryby po " przepłukaniu" wodą z docelowego akwarium zostawiamy w dużym boksie z napowietrzaniem i dołączamy do nich starą obsadę. Całość zaciemniamy i zostawiamy na ok. 2 godziny a w tym czasie robimy "rewolucję" w akwarium. Następnie lekko "przepłukujemy" ryby w boksie i wpuszczamy całe "towarzystwo" . Druga sprawa to zakup samca /samców. U H. psittacus niestety zdarzają się samice wyglądające na 100% samce. Idealnym rozwiązaniem jest kupienie samca/samców który wchodził już w tarło ( ocena pokładełka) albo miał już potomstwo .Może to być trudne ale nie warto się spieszyć aby nie kupić kolejnej samicy. Ponieważ Twoje samice są już aktywne do tarła może dojść po 24-48 godzinach od połączenia. Warto mieć przygotowane awaryjne akwarium ponieważ może skończyć się nie tylko na przepychankach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
   
   
   
Dalej czekam na dobranie się pary, 2 ryby jeszcze nie podchodziły do tarła, jedna z nowych i najmniejsza ze starych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Trzymam kciuki.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ta najmniejsza to chyba ten czarny koń.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-02-2017, 22:13 PM)cichy24pl napisał(a): Ta najmniejsza to chyba ten czarny koń.
Tomku obyś miał rację, a najmniejsza to ona była przed wymianą, teraz jest na 4 miejscu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości