• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje Rio Negro [750l]

#31
Mam dwie pompy Wilo w swoim piecu CO, moje doświadczenie ogranicza się do tego, że mam świadomość, że one tam są Big Grin działają u mnie bez awaryjnie jakieś 8, może 9 lat. Piec jest dobrej marki ze znikomą ilością chińszczyzny więc chyba ten producent nie wcisnął by do niego byle czego. Koniec doświadczeń Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ja mam u siebie w robocie na CO te pompy, tylko wieksze gabarytowo Wink. Gorna polka, co tu duzo pisac Smile Jak porownywalem parametry, to w swojej klasie nie mialy rowiesnikow. Tylko drogie :/ W domu hydra od kotlowni zalozyl mi pompy Halm. Wiem mniej wiecej tyle, co Filip o swoich Big Grin
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Cytat:Tylko drogie :/
No właśnie nie drogie. Zwróć uwagę na zużycie mocy! Pompa chodzi 24/7. Łatwo policzyć, że to się prędzej czy później zwróci.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(08-05-2013, 17:46 PM)maskotus napisał(a):
Cytat:Tylko drogie :/
No właśnie nie drogie. Zwróć uwagę na zużycie mocy! Pompa chodzi 24/7. Łatwo policzyć, że to się prędzej czy później zwróci.

Masz rację na pompie nie ma co oszczędzać ma być cicha, mieć mały pobór prądu i przede wszystkim pewna >>> BEZAWARYJNA Exclamation
Z tego co wyczytałem nie potrzebujesz dużej mocy filtr i akwarium będą na jednym poziomie, ja mam starego hagena PowerHead moc chyba 11W a na maxa daje ponad 1000 l/h przez rurkę nibco 1/2'
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Niewiele droższa od grundfosa, mała - bierz!
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Pisalem o cenie zakupu, oraz serwisowania ew. uszkodzonej. To gorna polka, wiec kupno jest drogie. Niestety zwykle malo kto zwraca uwage na parametry pracy i potencjalne wydatki w przyszlosci. Tez jestem zdania, ze te pompy to dobry wybor Smile Ciche, sprawne i oszczedne. Aczkolwiek popatrz tez na pompy Halm. To szwajcarska firma, jesli dobrze pamietam.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Halm znam i się dobrze sprawuje, lecz nie wiem czy posiada coś energooszczędnego. Standardowy model tożsamy z omni czy grundfosem jest droższy.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Kupuj Wilo, szwajcarskiej bym nie kupił Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ta pompa sama na podstawie ciśnienia określa wysokość na jaką podnieść musi wodę dostosowując jednocześnie moc do tejże wysokości? Tzn że można jej ustawić przepływ jaki się oczekuje elektronicznie? Kupię sobie na Mikołaja jak się sprawdzi Tobie Krzychu Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Opłaty za prąd I rok:
Pompa 5W - 23zł
Pompa 30W - 139zł.
Tak więc 1rok=100zł do przodu Smile Po ok 4 latach pompa się wraca Smile

Cytat:Ta pompa sama na podstawie ciśnienia określa wysokość na jaką podnieść musi wodę dostosowując jednocześnie moc do tejże wysokości? Tzn że można jej ustawić przepływ jaki się oczekuje elektronicznie? Kupię sobie na Mikołaja jak się sprawdzi Tobie Krzychu

Jak kupię to postaram się zrobić dobrą recenzję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości