• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara dacrya

#21
Piękne ryby i super filmy. Szkoda że tak mały zbiornik bo zapewne lepiej by było podzielić terytoria i może byłby względy spokój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(11-07-2017, 22:26 PM)Sloma napisał(a): Piękne ryby i super filmy. Szkoda że tak mały zbiornik bo zapewne lepiej by było podzielić terytoria i może byłby względy spokój.
Jak długo opiekuja sie młodymi gujanki? Czy zaraz po odchowaniu nie beda gonić młodych i atakować jak to bywa u pielęgnic?Pytam bo nie wiem czy szykować cos by odlowic mlodziez czy dadzą rade w ogolnym? Nie zależy mi na ilości młodych ale tak myślę ze moze bym odchowal pare sztuk i ściągnął do Polski kiedyś przy okazji. Przestaje juz czytać na intrnecie wole opinie kogoś kto trzyma ten gatunek czy podobny bo w necie trafiam częściej na głupoty z tego wychodzi. O G.Dacrya tez wyczytałem ze lepiej trzymać mala grupę hehe i ze 120cm zbiornik będzie odpowiedni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
U G. owroewefi rodzice nie polują na swoje młode, pozwalają im pływać swobodnie jak już podrosną. Za to są narażone na ataki i redukcję przez wujki i ciocie oraz starsze rodzeństwo. Są na szczęście wtedy dość szybkie (niespodziewanie szybkie) i nie pozwalają się złapać. U mnie w ogólnym przeżyły wszystkie jakie przeżyły okres opieki rodziców i które zostawiłem w ogólnym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(13-07-2017, 01:21 AM)Sloma napisał(a): U G. owroewefi rodzice nie polują na swoje młode, pozwalają im pływać swobodnie jak już podrosną. Za to są narażone na ataki i redukcję przez wujki i ciocie oraz starsze rodzeństwo. Są na szczęście wtedy dość szybkie (niespodziewanie szybkie) i nie pozwalają się złapać. U mnie w ogólnym przeżyły wszystkie jakie przeżyły okres opieki rodziców i które zostawiłem w ogólnym.
Dzięki. To pierwsza mlodziez wiec bez napinki. Obawiam sie jeszcze urlopu,dwa tygodnie na automacie do karmienia czyli suchym ale moze dadzą rade. Swoja droga co do karmienia ostanio oglądałem film o amazoni i miedzy innymi o rybach . Obfitosc pokarmu w wodach przez większą część roku jest tak duża ze ryby,nie tylko drapiezniki mogą jesc ile chcą i kiedy chca Ryby to madre zwierzęta nie jedza gdy juz sa najedzone hehe jak ludzie i nie ma mowy w naturze o przekarmieniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Pierwsze chwile u mnie, bardzo żwawe ryby.

   
   
   
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(31-08-2019, 16:53 PM)Adrian napisał(a): Pierwsze chwile u mnie, bardzo żwawe ryby.
Maja charakterek , naprawde bardzo ladne ryby . Jak sie dobrze przyjrzec to luski mienia sie roznymi kolorami . Kiedys jeszcze wroce do gujanek . Zrob im duza grote to zobaczysz jak na suficie skladaja ikre hehe .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Gujany bardzo szybko się zaaklimatyzowały. Jedzą ile widzą, dorwałem lepszy sprzęt więc i zdjęcia lepszej jakości.

   

   

   

   
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Piękne, jak na razie Tongue jedyne Guianacara które dla mnie szybko robią się brzydkie. Choć mogą się podobać te wysokie czoła. Dawaj co jakiś czas aktualkę, ciekaw jestem ich zmian. 

Zdrugiej strony sprzydałby się temat o nich w dziale prezentacja, do czego zachęcam Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Photo 
zosiek nie wiem ale mam już je dorosłe u siebie i naprawdę nie są brzydkie  to tez kwestia ich karmienia może i inwidualnego gustu Smile


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
barttsw być może masz racje, kwestia diety jest bardzo ważna. Podobnie jest z G. sp. Jatapu, większość zdjęć które widziałem poprostu mi nie pasuje. Jak najbardziej jest to kwestia mojego gustu. Z tego co widać Twoje ryby są ładne i kształtne. Podobnie z G. Sp. Jatapu dzikiejkuny, bardzo ładne. Znasz wiek swoich ryb? Z tego co pamietam to są dzikie ryby, prawda?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości