• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dicrossus filamentosus

#31
Piszę z własnego doświadczenia - samica może nie była mordercza, ale ostro traktowała ukośniki, gdy pilnowała ikry. Niestety nigdy nie miałem od nich młodych więc nie wiem co byłoby później.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(25-12-2014, 19:55 PM)piotrK napisał(a): Piszę z własnego doświadczenia - samica może nie była mordercza, ale ostro traktowała ukośniki, gdy pilnowała ikry. Niestety nigdy nie miałem od nich młodych więc nie wiem co byłoby później.


Potwierdzam,
U mnie obierała sobie region i każde wpłynięcie nań kończyło się pościgiem przez całe akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Witam.
Mam nurtujące mnie pytanie ponieważ interesują mnie te ryby lecz z Waszych zdjęć wnioskuję że są trochę inne od tej prezentowanej na tym filmie (minuta 25:38).

Ryba ma widoczne czerwone płetwy piersiowe i ciemny pas wzdłuż tułowia a nie szachownicę jak na Waszych. Czyżby to inna odmiana?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Normalna szata tarłowa u samicy. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Wszystko jasne Smile Dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Co tam słychać u ryb? Kierowiec masz je jeszcze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Niestety już ich nie mam chyba przez mieczyki ,bo do momentu ich wprowadzenia było wszystko dobrze,a potem za dużo szybkich gonitw ,przegrywanie przy karmieniu i padły dzień po dniu choć nic na to nie wskazywało wcześniej.

Widać,że to nie jest dobre połączenie.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
A czy dogadałyby się z ramirezami? Jaki układ do 180L byłby najlepszy?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ramirezy miały by ciężki żywot.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
czy ja wiem, miałem jedne i drugie i wg mnie samiec M. ramirezi wydawałby się bardziej zadziorny natomiast samiczki Dicrossusów przy tarle w kaszę sobie dmuchać nie dają, choć zapewne dużo zależy od charakteru ryb. M. ramirezi trzyma się chyba w parach ja trzymałem 1+1 w 60x30 a D. filamentosus miałem 1+3 w 80x40. Z większymi litrażami nie miałem do czynienia. Poza tym ramki zajmowały bardziej środkową część akwarium i były "na otwartej przestrzeni" natomiast kratki pływały bardziej przy dnie/ przy korzeniach/roślinach -- bardziej się kamuflowały. Więc próba połączenia mogła by mieć sens przy odpowiednio zaaranżowanym akwarium. Choć mi osobiście ramki kojarzą się z "czystą wodą" a kratki z "brązową" Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości