• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara pomarańczowopłetwa

#11
(23-04-2013, 09:42 AM)qbsztyk napisał(a): ...choć już bardziej bym się decydował na Jacka niż na rivulatusy.

Tu się zgadzam całkowicie. Rocio to zdecydowanie mniejsze wariaty, i jak sobie przemyślałem to faktycznie przy metrowym akwarium samica A. rivulatus będzie miała problemy z ucieczką przed naładowanym hormonami samcem.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(23-04-2013, 09:36 AM)junak-rider napisał(a): Kuba tutaj masz dno 100x50=5000cm2, a moim zdaniem w standardowej 240 też by dały radę (dno 120x40=4800cm2)
bartosz a co mamy myśleć o tych rybach, które wymieniłeś? Pierwsze to p. niebieskołuskie, a drugie to kopik heckla. Ten ostatni jest znacznie delikatniejszy niż poprzednie gatunki, ziemiojad z BW (nie możesz go z nimi łączyć).

nie chce ich łaczyć pytam tylko ogólnie was jako znawców CICHLIDAE Smile

Pewnie masz rację, ale jednak długość akwa też ma tu swoje znaczenie.

Bartosz jeśli chodzi o ryby o których teraz napisałeś, to ten drugi (rozumiem, że chodzi o Acarichthys heckelii, to absolutnie się nie nadaje. Jeśli chodzi o Jacka (Rocio octofaciata), to według mnie podobnie jak pomarańczowopłetwe, choć już bardziej bym się decydował na Jacka niż na rivulatusy.
[/quote]

dlaczego Acarichthys heckelii sie nie nada ?czytajac o nim nie wyczytalem nic szczegolnego po za ryciem w podlozu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Acarichthys heckelii- rosną większe, najlepiej trzymać w małej grupie, wymagają zupełnie innych parametrów wody(zostało to już napisane wcześniej), delikatne i wrażliwe na złe karmienie, złą jakość wody.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ruki w zasadzie wyjaśnił o co chodzi z A. heckeli, a odnośnie rycia w podłożu to dotyczy to pewnie ponad 90% pielęgnic. A akurat ziemiojady ( w tym te kopiki) potrzebują piasku a nie żwiru, a często w necie masz info, że żwir się nadaje do (wszystkich) pielęgnic.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Klamka zapadła dziękuje wszystkim za pomoc i mam nadzieje że nie raz będe mógł na was liczyć a więc zakupiłem AKARY POMARANCZOWOPŁETWE 3sztuki w piątek dojdą następne 2szt więc bedzie stadko w wielkości pięciu pieknych rybek,rybki mają około pięciu cm po dobraniu sie para reszta pójdzie do sklepu docelowo chce mieć jedną pare

[Obrazek: 935200_464269926976388_1805875362_n.jpg]

jedno pytanko > w akwa będe miał pięć AKAR obecnie mam 3kiryski chce dokupic nastepnych pięć i czy moge dożucic z Akarami jakieś małe stadko np neon innesa ? w wielkośći 10 sztuk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(23-04-2013, 14:55 PM)bartosz napisał(a): Klamka zapadła dziękuje wszystkim za pomoc i mam nadzieje że nie raz będe mógł na was liczyć a więc zakupiłem AKARY POMARANCZOWOPŁETWE 3sztuki w piątek dojdą następne 2szt więc bedzie stadko w wielkości pięciu pieknych rybek,rybki mają około pięciu cm po dobraniu sie para reszta pójdzie do sklepu docelowo chce mieć jedną pare

[Obrazek: 935200_464269926976388_1805875362_n.jpg]

jedno pytanko > w akwa będe miał pięć AKAR obecnie mam 3kiryski chce dokupic nastepnych pięć i czy moge dożucic z Akarami jakieś małe stadko np neon innesa ? w wielkośći 10 sztuk
Witam.
Dorzucić możesz zawsze, będą akary miały coś dobrego do jedzeniaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
haha nie no własnie chodzi o to żeby ich nie zjadły a ogolnie czy można coś z nimi trzymac jakieś stadko których akary nie zjedzą Smile i czy nie przerybie akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(23-04-2013, 19:13 PM)bartosz napisał(a): haha nie no własnie chodzi o to żeby ich nie zjadły a ogolnie czy można coś z nimi trzymac jakieś stadko których akary nie zjedzą Smile i czy nie przerybie akwarium?
Ja bym proponował zwinnik ogonopręgi, bystrzyk kolumbijski w ostateczności dobrze sprawdza się danio malabarski.

(23-04-2013, 19:24 PM)Kris1984L napisał(a):
(23-04-2013, 19:13 PM)bartosz napisał(a): haha nie no własnie chodzi o to żeby ich nie zjadły a ogolnie czy można coś z nimi trzymac jakieś stadko których akary nie zjedzą Smile i czy nie przerybie akwarium?
Ja bym proponował zwinnik ogonopręgi, bystrzyk kolumbijski w ostateczności dobrze sprawdza się danio malabarski.

Najlepiej wybierz pierwszy lub trzeci gatunek drugiego jeszcze nie łączyłem z pielęgnicamiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Danio odpada bo mi sie poprostu nie podoba a właśnie pomyśle nad jakimis Zwinnikami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Te rybki rosną na prawdę wielkie, zwłaszcza samiec. Mam je u siebie w standardowym 450l i nie miałbym serca trzymać ich w mniejszym baniaku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości