• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara pomarańczowopłetwa

#21
Moje akary póki co są malutkie i zostanie tylko para i w najbliższym czasie będę rozglądał sie za czymś na podobe twojego akwa więc będzie ok

ps: jesli moge prosic o fotke twoich Akar i akwa, był bym wdzęczny Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mam moje pomaranczołetwy około 3 tyg i ciągle sie ganiają szczególnie jedna dominuje chodz i reszta też daje sobie popalic powiedzcie czy to normalne zachowanie po takim czasie i jak długo czeka sie na dobranie pary ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Na pewno to jeszcze trochę zajmie, bo są młode. Teraz wchodzą w wiek, w którym obierają terytoria, a za jakiś czas zaczną dobierać się w pary. Cierpliwości.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dziękuje Wink mam nadzieje że równie szybko zmienie zbiornik na większy czy w zbiorniku 400l o długości 120cm moge trzymać coś jeszcze z parą AKAR pomaranczołetwych ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
W jakim tempie rosną akary pomarańczowopłetwe ? Jeśli dziś mój samiec ma około 12 cm to kiedy powinien osiągnąć te 24cm ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Za kilka lat. Ryby im starsze tym wolniej rosną. Do tych 18-20 dobije pewnie za kilkanaście miesięcy, ale później już długo przyjdzie czekać na każdy kolejny cm. Dużo zależy też od diety i zbiornika. W małym akwarium zapewne takich rozmiarów nie osiągnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Półtora roku i samiec powinien mieć 25 cm.oczywiście dieta.nawet wędkarskie czerwone robaki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Akary pomarańczopłetwe mają dosyć szybkie tempo wzrostu.
U mnie samiec alfa po półtora roku osiągnął 26,5 cm.
Jak go wyciągałem żeby zmierzyć to siatkę wyginał.
Wielkość zbiornika plus doba dieta i zobaczysz jaki jest przyrost cm i masy. Tylko się nie zdziw bo u mnie czym większy tym agresywniejszy był.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości