• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ["Ameryka Południowa"] Ancistrus sp.

#11
Cytat:Ja na zbrojnikowate mam metode. Daje do duzej siatki tablete albo warzywko, siatke ustawiam przy szybie, ale tak by wlazly i potem kocim ruchem - siach - i mam zbrojnika/i i karme na kolejny koci ruch Smile

Metoda sprawdzona i jakże genialna w swej prostocie Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To prawda, dziękuje, złapanie dwóch zajęło mi tylko 5 min Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(16-08-2013, 12:01 PM)Zelus525 napisał(a): To prawda, dziękuje, złapanie dwóch zajęło mi tylko 5 min Smile

Łatwiejsze- butelka 1,5L z wykrojonym końcem do środka odwrotnie włozonym i tam tabletka - po 1h macie zbrojnika wśrodku.
Play-jak chcesz L-144 to napisz-wyślę-u mnie mnożą się mimo barwniaków i akarek wisniowych
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja tam wolę metodę rekawiczka i złapać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Po co ci rękawiczka? Chodzi ci o to, że mają kolce?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak, a Ty paznokcie. Ja tak łowiłem moje Pleco.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Pierwsze promienie płetw są często b.twarde i ostro zakończone (piersiowych i grzbiet.), do tego w razie zagrożenia wysuwają/stroszą b.ostre wielo-kolce przy skrzelach/płetwach piersiowych.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dodam, że zbrojniki z gat. Pterygoplichthys mają kolce na całym ciele Wink Chociaż nie są to kolce stwarzające zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, to może nimi dość konkretnie podrapać, gdy będzie się szarpał. Więc jak łapać ręką, to chwytać raz, a dobrze. Jeśli ktoś się "cyka", to metoda na reklamówkę/pojemnik z przynętą są lepsze. Mniej stresu dla zwierzęcia i akwarysty Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Łapanie zbrojnika na siatkę to niezbyt udany sposób. Ma ta kolce, a zaplątany w siatkę stresuje się jeszcze bardziej, wysuwające te boczne, bardziej ostre. Pląta się jeszcze bardziej.

Na ręke zawsze łapałem, albo na groty. Wpłynie do środka, to razem z grotą i wodą do góry Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Pochwale się ,  po raz kolejny mam młode więc się pochwale 
[Obrazek: 09491e9a29698e0cmed.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości