• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada 180/50/40

#1
Jake pielęgnice mogły by pływac w 180/50/40 baniaku . Mogły by byc akary pomarańczowopłetwe jak tak to co donich ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jasne, że pomarańcze mogą być. Ja do nich dodałbym jakieś ciekawe sumy.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
można by też jakieś zbrojniki, w zasadzie green terrory uchodzą za dość agresywne i połączenie z innymi pielęgnicami może być problematyczne. Dużo zależy od charakteru danych osobników, ja pokusiłbym się o jakieś inne akary lub coś niedużego z CA.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeżeli chcesz połączyć z CA to ja typuje Zebre, w takim zbiorniku pokaże na co ją stać.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zbiornik jest fajny pod pielęgnice, choć z racji niewielkiej wysokości nadają się te mniejsze lub średniej wielkości (a więc odpadają wszelkiego rodzaju vieje, szmaragdowe, cytrynowe, pawiookie, managuańskie, festae, itp). Jeśli typujesz pomarańczowopłetwe, to ich towarzystwem muszą być silne pielęgnice średnich rozmiarów, a więc zebry rzeczywiście mogłyby w miarę nieźle funkcjonować. Z popularniejszych ryb mogłyby być także niebieskołuskie czy diamentowe - oczywiście nie wszystkie jednocześnie Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
PAre zebr mam w 250l baniaku wiec mugł bym je przenieśc są piękne samiec ma ok 18cm dużo jak na nie , akare też mam tam samice około 9 cm czekam aż urosnie ,musze dokupic samca . a co sądzicie o miodwych lub salvini ?
a ile mugł bym miec tam tych pielęgnic ? akwarium jeszcze niemam zamuwiłem u szklarza jeszcze moge zmienic wymiary wysokośc z szerokosciom na 180/40/50 . Shy
[Obrazek: crenil10.jpg] prosił bym was o propozycje obsady , ale jest jedem mały problem będzie tam musiała pływac rybka z rodzaju crenicichla ponieważ mam takom jednom ok 20cm i bardzo szybko rosnie mam ją od stycznia i jak jom kupiłem to miała ok 12 cm wiec będom sobie musiały z nia poradzic niejest zbyt agresywna ale bardzo terytorialna i zaciekle broni swojej częsci akwarium . niewiem co to za gatunek poniewarz mało jest na ich temat informacji awyglonda tak jak ta na zdjęciu wyżej ale 4razy większa ma takie same kolory .morze ktoś pomorze z zidentyfikowaniem tej rybki ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przede wszystkim, jeśli masz możliwość zrób zbiornik 180/50/50, a jeszcze lepiej 180/60/60 - wtedy możliwości obsady znacznie się zwiększą.
Wg mnie z dwojga "złego" lepsze jest akwarium niższe a szersze niż wyższe i węższe, choć 40 cm to b. mało zarówno jeśli idzie o wysokość, jak i szerokość.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bernard dobrze radzi, zrób wymiar 180x50x50, może być 60, ale to już zależy czy będzie Ci wygodnie się takie akwarium obsługiwało. Umieszczenie w takim akwarium wraz z Crenicichlą Akar pomarańczowopłetwe będzie dobrym pomysłem. I w zasadzie nic więcej bym tam nie wciskał, za małe zebry mogą zostać pożarte przez szczupaka, a jak się mu nie uda, to taką zebrą może się udusić (!).
Co do identyfikacji Twojej Crenicichla to ciężko powiedzieć, choć pomimo skromnej ilości zdjęć tych ryb w internecie spróbuję zaryzykować i strzelę że to samiec Crenicichla lucius. Ta charakterystyczna plama za wieczkiem skrzelowym taką myśl mi nasunęła. Ale by być pewnym musisz zapytać na forum cichlidae.com. Przydałoby się świeższe zdjęcie tej uroczej ryby Smile

Jeszcze tylko taka mała rada sebek - zainstaluj sobie Firefoxa, który podkreśla ortografię. Mnie pomaga.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A jak bym zrobił 180/60/50 to mogła by tam pływac arowana ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zły pomysł. Za jakiś czas arowana przerośnie akwarium i będzie problem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości