• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma trifasciata

(10-02-2019, 03:44 AM)banaczu napisał(a): Dzikie czy hodowlane, ich zachowania są mega. W porównaniu do agassiz które mam niebo a ziemia (...)

Mógłbyś coś więcej o tym napisać? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wydaje mi sie ze trifki sa duzo bardziej charakterne. Np przy tarle zajmowaly pol zbiornika 112L i przeganialy wszystko. Agi mialy do tej pory 3 tarla i ograniczaja sie do pilnowania obszaru w okolicy ok 15 cm od ikry. W ogóle ich sposob poruszania sie od krykjowli do kryjowki od lepki roslin do kepki roslin. Syrasznie fajne. Myslalem ze to roznica miedzy dzikusami a rybami z hodowli ale chyba nie mialem dzikich trifek jak sie okazuje. Nie moge zajac sie aranzacja zbiornika tylko siedze i gapie sie w te 2 maluchy. Moze pozycze dzis albo jutro dobry aparat to wrzuce lepsze fotki. Moje gowniaki nie maja wiecej niz 2cm nie zauwazylem zadnych roznic miedzy nimi. Jedno soe robi jakby troche bardziej w ciapki czy tez kropki i jest odrobine wiekszy mam wrazenie od tej drugiej na ktorej widac ladny poziomy pas i czarny pierwszy promien pletwy grzbietowej. Dopiero od przeprowadzki zaczely dostawac zywy i mrozonki woec moze teraz szubciej podrosna

P.S. jeszcze jedna różnica w zachowaniu to postawa samca przy ikrze. U trifek samiec współpracował z samica od początku pojawienia sie jajeczek. Samiec agi wydaje sie miec wszystko w powazaniu jakby ikry wcale nie bylo. Nie wiem jak o jest kiedy pojawia sie mlode bo jeszcze sie nie zdarzyło u mnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Taki film swego czasu popełniłem, na którym widać trochę zachowań trifek:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-03-2019, 10:38 AM)fazi_poz napisał(a): Taki film swego czasu popełniłem, na którym widać trochę zachowań trifek:


Film świetny. Ryby super.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzisiejsza sesja.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A tak odkopując troszeczkę temat, ktoś sprzedaje trifki np F1, F2? Mogą być dzikusy Smile
I jeszcze pytanie czy na dnie 60x30 da radę układ 1+2 czy raczej 1+1?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przy jakiej wielkości i wieku można rozpoznać płeć?Jakie są jej wyznaczniki? Poniżej jeden z moich młodzików.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Samczyk.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-12-2019, 22:44 PM)schmeichel napisał(a): Przy jakiej wielkości i wieku można rozpoznać płeć?Jakie są jej wyznaczniki? Poniżej jeden z moich młodzików.

Już wiem. Na zdjęciu jest samiczka. Złożyła dziś ikrę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A oto i ona pilujaca larw w kokosie: pokolenie F2 po Papjowych F1. Dosć szybko podeszła do tarła bo ma około 3-4 cm i wykluła się u mnie na początku września.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości