• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Ameryka Południowa] Hoplosternum thoracatum

#11
(31-07-2011, 13:59 PM)Pley napisał(a): Tarło jest ciekawym widowiskiem, dlatego planuje założyć zbiornik tarliskowy dla tych rybek.

miałem przyjemność być świadkiem ich igraszek. Tarło miałem w ogólnym jakieś 4 dni temu...poczuły wiosnę Cool coś pięknego. układ 1+1 Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W ogolnym ci sie rozmnozyly i co faktycznie jej pilnowaly ?Co sie stalo z ikra?Big Grin[/code][code]

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(27-03-2012, 23:20 PM)Vieja napisał(a): W ogolnym ci sie rozmnozyly i co faktycznie jej pilnowaly ?Co sie stalo z ikra?Big Grin[/code][code]

samiec na początku pilnował i trochę przeganiał, jednak pływają tam Herosy...po dwóch dniach było już po wszystkim, ale obserwacje bezcenne, same zaloty kiryśników były dla mnie zaskoczeniem- szturchają się płetwami piersiowymi no i sama budowa gniazda, wiele cierpliwości ma mój samiec. Samica co podpłynęla, fik na plecy i tak się tarmosiła, że biedaczek musiał od nowa walczyć z pianą Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Gospo, a miałeś liście w baniaku? Zrobiły ładne gniazdo?

Vieja - Platydorasy też są pocieszne, a jak dobrze rozegra się umiejscowienie kryjówek, to mamy okazje widziec je cały dzień Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(28-03-2012, 09:16 AM)Pley napisał(a): Gospo, a miałeś liście w baniaku? Zrobiły ładne gniazdo?

jeśli chodzi o ci o liście dębu albo coś w tym stylu to nie. Tylko rośliny pływające i liście nurzańca- tak jak na filmiku, który dodałem do prezentacji zbiornika. Gniazdo wielkości około 20x20cm z pianą grubości około 0,5cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości