• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy.

(13-10-2020, 19:20 PM)barttsw napisał(a): Jest firma w Krakowie typowo od hydroponiki oni mają fajny granulat , lawa 86 weź jedno pod uwagę że to ma ph7 zakwas wodę do 5.5 to zobaczysz co po 2 miesiącach się zacznie dziać

Ja Cie rozumie w 100%. Jak bym planował akwarium z wodą o odczynie 5.5 to pewnie było by bez roślin z samymi korzeniami piachem liśćmi ewentualnie torf pod piach. Ale ja chcę przerobić swoje dać substrat pod piach żeby rośliny miały skąd czerpać substancje odżywcze i ph pewnie max jakie osiągnę to 6.6. Bo będę mieszał RO z kranem w stosunku 80:20 ewentualnie 75:25 bo obecnie rośliny u mnie wegetują i muszę to zmienić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-10-2020, 19:25 PM)ksonski napisał(a): Nie wiem czy już nie pisałem o tej firmie z Krakowa. Mam od nich i podnosi pH. Z tym, że u mnie jest go mało w hydroponice więc nie odczuwam tego ale jeżeli ktoś chce używać go jako głównego złoża w sumpie to wam zatwardzi wodę.
To nie jest medium na którym.sie opiera biologię to jest do hydroponiki którego daje się ulamki% w stosunku do obiegu
Bo niestety jak ktoś chce oprzeć na tym biologię to by trzeba tonę Big Grin już wiele razy wspominałem.ze biologię opieram.na siporaxie i kulkach maspecta

(13-10-2020, 19:28 PM)zenek_8 napisał(a):
(13-10-2020, 19:20 PM)barttsw napisał(a): Jest firma w Krakowie typowo od hydroponiki oni mają fajny granulat , lawa 86 weź jedno pod uwagę że to ma ph7 zakwas wodę do 5.5 to zobaczysz co po 2 miesiącach się zacznie dziać

Ja Cie rozumie w 100%. Jak bym planował akwarium z wodą o odczynie 5.5 to pewnie było by bez roślin z samymi korzeniami piachem liśćmi ewentualnie torf pod piach. Ale ja chcę przerobić swoje dać substrat pod piach żeby rośliny miały skąd czerpać substancje odżywcze i ph pewnie max jakie osiągnę to 6.6. Bo będę mieszał RO z kranem w stosunku 80:20 ewentualnie 75:25 bo obecnie rośliny u mnie wegetują i muszę to zmienić.
Rośliny wegetuja z kilku powodów brak papu NTongue:k plus mikro światło
Te substrat to nic innego jak torf ziemia i gliną wymieszaną za gruba kasę Smile
Takie podłoże zrobisz za 15 zł za 20l
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-10-2020, 19:28 PM)barttsw napisał(a):
(13-10-2020, 19:25 PM)ksonski napisał(a): Nie wiem czy już nie pisałem o tej firmie z Krakowa. Mam od nich i podnosi pH. Z tym, że u mnie jest go mało w hydroponice więc nie odczuwam tego ale jeżeli ktoś chce używać go jako głównego złoża w sumpie to wam zatwardzi wodę.
To nie jest medium na którym.sie opiera biologię to jest do hydroponiki którego daje się ulamki% w stosunku do obiegu
Bo niestety jak ktoś chce oprzeć na tym biologię to by trzeba tonę Big Grin już wiele razy wspominałem.ze biologię opieram.na  siporaxie i kulkach maspecta


(13-10-2020, 19:28 PM)zenek_8 napisał(a):
(13-10-2020, 19:20 PM)barttsw napisał(a): Jest firma w Krakowie typowo od hydroponiki oni mają fajny granulat , lawa 86 weź jedno pod uwagę że to ma ph7 zakwas wodę do 5.5 to zobaczysz co po 2 miesiącach się zacznie dziać

Ja Cie rozumie w 100%. Jak bym planował akwarium z wodą o odczynie 5.5 to pewnie było by bez roślin z samymi korzeniami piachem liśćmi ewentualnie torf pod piach. Ale ja chcę przerobić swoje dać substrat pod piach żeby rośliny miały skąd czerpać substancje odżywcze i ph pewnie max jakie osiągnę to 6.6. Bo będę mieszał RO z kranem w stosunku 80:20 ewentualnie 75:25 bo obecnie rośliny u mnie wegetują i muszę to zmienić.
Rośliny wegetuja z kilku powodów brak papu NTongue:k plus mikro światło
Te substrat to nic innego jak torf ziemia i gliną wymieszaną za gruba kasę Smile
Takie podłoże zrobisz za 15 zł za 20l
No właśnie papu dostają. Zacząłem sam rozrabiać sole i badać wodę i ciągle nie mogę dojść ładu. Ciągle brakuje azotu. Rozrobię nawóz z większym stężeniem to robi się zielono od glonów a rośliny stoją. W poprzednim zbiorniku gdzie miałem piach, żwirek drobny i torf wszystko łądnie rosło a też nawoziłem solami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-10-2020, 20:03 PM)zenek_8 napisał(a):
(13-10-2020, 19:28 PM)barttsw napisał(a):
(13-10-2020, 19:25 PM)ksonski napisał(a): Nie wiem czy już nie pisałem o tej firmie z Krakowa. Mam od nich i podnosi pH. Z tym, że u mnie jest go mało w hydroponice więc nie odczuwam tego ale jeżeli ktoś chce używać go jako głównego złoża w sumpie to wam zatwardzi wodę.
To nie jest medium na którym.sie opiera biologię to jest do hydroponiki którego daje się ulamki% w stosunku do obiegu
Bo niestety jak ktoś chce oprzeć na tym biologię to by trzeba tonę Big Grin już wiele razy wspominałem.ze biologię opieram.na  siporaxie i kulkach maspecta


(13-10-2020, 19:28 PM)zenek_8 napisał(a): Ja Cie rozumie w 100%. Jak bym planował akwarium z wodą o odczynie 5.5 to pewnie było by bez roślin z samymi korzeniami piachem liśćmi ewentualnie torf pod piach. Ale ja chcę przerobić swoje dać substrat pod piach żeby rośliny miały skąd czerpać substancje odżywcze i ph pewnie max jakie osiągnę to 6.6. Bo będę mieszał RO z kranem w stosunku 80:20 ewentualnie 75:25 bo obecnie rośliny u mnie wegetują i muszę to zmienić.
Rośliny wegetuja z kilku powodów brak papu NTongue:k plus mikro światło
Te substrat to nic innego jak torf ziemia i gliną wymieszaną za gruba kasę Smile
Takie podłoże zrobisz za 15 zł za 20l
No właśnie papu dostają. Zacząłem sam rozrabiać sole i badać wodę i ciągle nie mogę dojść ładu. Ciągle brakuje azotu. Rozrobię nawóz z większym stężeniem to robi się zielono od glonów a rośliny stoją. W poprzednim zbiorniku gdzie miałem piach, żwirek drobny i torf wszystko łądnie rosło a też nawoziłem solami.
Napisz mi Tak
Jakie sole
Jak rozrabiasz
Który kalkulator
Jaki zbiornik
Jakie światło
Postaram ci pomóc jak będę potrafił
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-10-2020, 20:08 PM)barttsw napisał(a):
(13-10-2020, 20:03 PM)zenek_8 napisał(a):
(13-10-2020, 19:28 PM)barttsw napisał(a): To nie jest medium na którym.sie opiera biologię to jest do hydroponiki którego daje się ulamki% w stosunku do obiegu
Bo niestety jak ktoś chce oprzeć na tym biologię to by trzeba tonę Big Grin już wiele razy wspominałem.ze biologię opieram.na  siporaxie i kulkach maspecta



Rośliny wegetuja z kilku powodów brak papu NTongue:k plus mikro światło
Te substrat to nic innego jak torf ziemia i gliną wymieszaną za gruba kasę Smile
Takie podłoże zrobisz za 15 zł za 20l
No właśnie papu dostają. Zacząłem sam rozrabiać sole i badać wodę i ciągle nie mogę dojść ładu. Ciągle brakuje azotu. Rozrobię nawóz z większym stężeniem to robi się zielono od glonów a rośliny stoją. W poprzednim zbiorniku gdzie miałem piach, żwirek drobny i torf wszystko łądnie rosło a też nawoziłem solami.
Napisz mi Tak
Jakie sole
Jak rozrabiasz
Który kalkulator
Jaki zbiornik
Jakie światło
Postaram ci pomóc jak będę potrafił
Sole od Blue line KNO3, KH2PO4, K2SO4, chelat fe.
Korzystam z kalkulatora zulixa, rozrabiałem różne proporcje azotu do fosforu od 10:1, 16:1 17:1. Potasu dodawałem tak żeby tygodniowo wychodziło między 7 a 9. Magnez rozrabiałem osobno i dodawałem do podmienianej wody żeby zachować stosunek 4:1 i tu się udawało. Chelat żelaza też robiłem osobno i tu też się zgadzała tygodniowa dawka kiedy robiłem testy po tygodniu.
W poprzednim tygodniu docelowa dawka tygodniowa to 13ppm azot, 041ppm fosfor, 8,5ppm potas a testy pokazały azotu 5 fosforu 0,6 i potas 15. Pokazały się glony zmniejszyłem azot to po tygodniu azot wyszedł 1 fosfor 0,5 a potas 20. Czyli rośliny są zablokowane moim zdaniem i nie pobierają związków.
Zbiornik 240L netto
Światło: belka na power ledach 6500 + 8500 + 10.000 + WFS + red + blue w sumie 76 albo 80
Światło obecnie 6500 30%, WFS 40%, 10.000 20%, red 50%, blue 20% mocy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na początek odstaw żelazo
Dwa kup.gdzie indziej sole znam tego oszusta i w tych siłach może być wszystko Sad
Ogólną zasada trzymaj się tak 1:10:20
Mg-ca 4:1
Belkx trochę dziwne połączenie Ale nie będę ci mieszał
Rozrabuaj zawsze tak samo sole najwyżej zwiększ dawkę
Najlepiej wyzeruj parametry i zrób docelowe i po.tygodniu testy i zobaczysz ile ci rośliny biorą
Mi te nawozy od tego.pana rozwalił nie jeden roślinniak Sad
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-10-2020, 20:41 PM)barttsw napisał(a): Na początek odstaw żelazo
Dwa kup.gdzie indziej sole  znam tego oszusta i w tych siłach może być wszystko Sad
Ogólną zasada trzymaj się tak 1:10:20
Mg-ca 4:1
Belkx trochę dziwne połączenie Ale nie będę ci mieszał
Rozrabuaj zawsze tak samo sole najwyżej zwiększ dawkę
Najlepiej wyzeruj parametry i zrób docelowe i po.tygodniu testy i zobaczysz ile ci rośliny biorą
Mi te nawozy od tego.pana rozwalił nie jeden roślinniak Sad
Ok to jakie sole polecasz? Zanim zamówiłem od tego użytkownika miałem zamiar kupić sole z firmy biomus albo WarChem.
Belka jest sterowana więc każdy kanał mogę wyłączyć (każde widmo mam w osobnym kanale ) więc jak będzie trzeba to mogę zostawić nawet tylko ledy 6500 ustawić na 100% i też jest dużo światła. Belka jest na diodach bridgelux więc świeci trochę jaśniej niż na diodach epistar przynajmniej tak pokazują wykresy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Światło zostaw
Sole kup sobie od użytkownika artsyl1
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok dzięki za pomoc. Jak zamówię i zacznę stosować dam znać o wynikach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Spoko niema problemu jak tylko umie pomóc z chęcią pomogę

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości