• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy.

Witam. 
Czy ktoś miał kontakt z tym piaskiem https://allegro.pl/oferta/piasek-rzeczny...6830815288 firmy retne? 
Zastanawiam się czy będzie on odpowiedni dla pielęgniczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z konkretnie tym piaskiem styczności nie miałem. Mam 3 inne od retne i są bardzo czyste, można ładować do akwarium bez płukania, nie wiem jaki wpływ ma na parametry wody (czy nie zatwardza).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-02-2019, 17:53 PM)sbc napisał(a): Z konkretnie tym piaskiem styczności nie miałem. Mam 3 inne od retne i są bardzo czyste, można ładować do akwarium bez płukania, nie wiem jaki wpływ ma na parametry wody (czy nie zatwardza).

Wg producenta nie zmienia parametrów, oczywiście przeprowadze test.
A granulacja dla apisto będzie ok? Mam nadzieję że nie jest za duża?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam od Retne 0,5 - 1,2. Nie zmienia parametrów, zrobiłem testy. Dodatkowo sama firma ma bardzo dobre podejście do klienta - kurier zgubił mi 20kg piasku, Retne wzięło sprawę na siebie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja posiadam od nich -1-3mm polecam nie zmienia parametrów. Firma pełna profeska.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Informacja, która niektórym może się przydać. Wczoraj zawitałem do producenta piasku "ZEW" do piaskownic w Warszawie przy ul. Bananowej. Zakupiłem potrzebny piasek, ale w czasie rozmowy dostałem informację, że piasek prawdopodobnie nie będzie już dostępny w sieci OBI. Powodem jest zbyt niska cena za jaką sieć OBI chce kupować piasek u producenta. Tak więc jeśli ktoś szykuje się na zakup ww. piachu pozostanie mu prawdopodobnie odbiór u producenta, który to zmienia również adres swojej siedziby. Nie podano mi jednak nowego adresu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nigdzie więcej nie będzie on dostępny?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Producent twierdzi, że duże zamówienie tego piasku będzie można złożyć w sieci OBI, ale na sklepie ma być niedostępny. 

Zrobiłem test piasku, niestety okazuje się że zmienia parametry wody. Co prawda KH i GH nie wzrosły, ale po 24H Ph z wartości 6,0 wzrosło do 7,2. Zmierzyłem też poziom wapnia w testowym słoiku, wskazanie 80mg/l (w słoiku była woda kranowa - ilość Ca w kranie na poziomie 50 mg/l) Mój błąd czy piasek się skiepścił?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeśli KH nie wzrosło to wzrost pH jest spowodowany odgazowaniem CO2 z wody. Tu chodzi właśnie o KH Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odpowiedz optymistyczna, ale wytłumacz to prościej bo nie rozumiem. Odgazowanie CO2 z wody rozumiem, ale jak ta sytuacja będzie wyglądała w akwarium? Czy tam pH nie wzrośnie z tego samego powodu? Domyślam się ze w wodzie w działającym akwarium występuje CO2 nawet jeśli nie podaje go z butli, bo jest efektem przemiany materii, odchodów ryb itp.? W związku zbitym w zbiorniku pH nie powinno podskoczyć. Zgadza się?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości