• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy.

Będziesz kupował tonę piasku w workach po 2kg ?! To nie będzie tanio.
Z resztą nie jestem pewien czy tona na taki metraż starczy. 
Były opinie że różne partie ZEW mają różny wpływ na wodę.
Płukany piasek ze żwirowni także trzeba przepłukać.
Możesz dać nie płukany przez Ciebie na spód. Ale na wierzch dałbym przepłukany. Ma to sens nawet gdyś zamierzał mieć kopiące ryby. Jeśli dokopią się do niepłukanego podłoża to będzie on syfił wodę tylko z powierzchni dołka a nie z powierzchni całego dna. Szkoda filtrów.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i niby to tylko piasek a jest sporo ale ehh, ten ZEW jest w workach po 20 kg w cenie 8 zł to jeszcze bez tragedii jeśli byłby okej to kupił bym go, ryby kopiące będą więc nie wiem jak to ogarnąć ale płukanie dajmy na to tej tony nie bardzo mi się widzi chyba że w jakiejś betoniarce Big Grin

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-03-2018, 18:13 PM)TomaszBlackWater napisał(a): No i niby to tylko piasek a jest sporo ale ehh, ten ZEW jest w workach po 20 kg w cenie 8 zł to jeszcze bez tragedii jeśli byłby okej to kupił bym go, ryby kopiące będą więc nie wiem jak to ogarnąć ale płukanie dajmy na to tej tony nie bardzo mi się widzi chyba że w jakiejś betoniarce Big Grin

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Przy dużej ilości zew kupuj wyłącznie u producenta. Ja kupowałem worek po 5 zł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-03-2018, 18:21 PM)schmeichel napisał(a):
(01-03-2018, 18:13 PM)TomaszBlackWater napisał(a): No i niby to tylko piasek a jest sporo ale ehh, ten ZEW jest w workach po 20 kg w cenie 8 zł to jeszcze bez tragedii jeśli byłby okej to kupił bym go, ryby kopiące będą więc nie wiem jak to ogarnąć ale płukanie dajmy na to tej tony nie bardzo mi się widzi chyba że w jakiejś betoniarce Big Grin

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Przy dużej ilości zew kupuj wyłącznie u producenta. Ja kupowałem worek po 5 zł.
No to jeszcze lepiej, jak z wysyłką? Potwierdzisz czy zaprzeczysz że to pewny piasek pod względem nie zmiennych parametrów wody?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niestety nie wiem czy wysyłają. Kupowałem go już kilkukrotnie i u mnie nigdy nie zmieniał parametrów w zbiornikach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja też podjechałem do producenta (przy Wale Międzeszyśnkim) i można było kupić ile się chce. Płaciłem grosze, ale ceny nie pamiętam już teraz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W takim razie jutro dzwonie do producenta i dowiem się jak sprawa wygląda Smile

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-03-2018, 22:40 PM)TomaszBlackWater napisał(a): W takim razie jutro dzwonie do producenta i dowiem się jak sprawa wygląda Smile

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
Dzwoń do kierownika składu, bo dla producenta to i tona mało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hej.
Do Malawi jaki piasek polecacie? Gdzie kupujecie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Śledź kanał AkwaŁobuza, będzie teraz Malawi zakładał Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości