• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy.

Na początek to chyba zrób test. Nabierz tego piasku do jakiegoś pojemnika, zalej czystym RO i sprawdź twardości po dniu czy dwóch. Na oko to nikt tego nie oceni. Wygląda po prostu jak piasek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A więc tak , przepłukany piasek sobex zalałem czystym RO o przewodności 5 us/cm a po ponad dobie przewodność wyniosła 8 us/cm. Czy mogę już wnioskować,że piasek jest bezpieczny i nie zmieni mi parametrów w zbiorniku z czarnymi wodami czy jeszcze jakiś czas go badać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, taki wzrost to nie wzrost- więc ten piach jest OK.Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To teraz kolejne pytanie:-)Skoro mam a akwarium na dnie sobex a na nim czarny piasek kwarcowy to lepiej przysypać to sobexem żeby wyglądało naturalnie czy zupełnie wymienić podłoże tj na dno torf a na to sobex?Pomyślałem o torfie bo chciałbym aby wpływał pozytywnie na parametry ale z drugiej strony nie planuje tam żadnych roślin więc może będzie on tam zbyteczny??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Torf jest głównie po to by stabilizował pH na niskim poziomie, dla roślin jest mało przydatny. Mi te sztuczne czarne piaski kwarcowe się nie podobają, ale rybom nie przeszkadzają, więc to już kwestia Twojego wyboru.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam mam pytanie potrzebuje 1 tonę pewnego piasku do nowego baniaka nie chce mieć nie miłego zaskoczenia w postaci betonowej wody, chce żeby kolorystycznie był jak najbardziej naturalny nie biały jak śnieg, cena oczywiście też nie zaporowa... Bo to tylko piasek

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(28-02-2018, 22:58 PM)TomaszBlackWater napisał(a): Witam mam pytanie potrzebuje 1 tonę pewnego piasku do nowego baniaka nie chce mieć nie miłego zaskoczenia w postaci betonowej wody, chce żeby kolorystycznie był jak najbardziej naturalny nie biały jak śnieg, cena oczywiście też nie zaporowa... Bo to tylko piasek

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
Żwirownie w swojej okolicy obczajałeś?
http://www.zumi.pl/Czernice+Borowe+%C5%B...1.210479/9
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-03-2018, 13:01 PM)dzikakuna napisał(a):
(28-02-2018, 22:58 PM)TomaszBlackWater napisał(a): Witam mam pytanie potrzebuje 1 tonę pewnego piasku do nowego baniaka nie chce mieć nie miłego zaskoczenia w postaci betonowej wody, chce żeby kolorystycznie był jak najbardziej naturalny nie biały jak śnieg, cena oczywiście też nie zaporowa... Bo to tylko piasek

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
Żwirownie w swojej okolicy obczajałeś?
http://www.zumi.pl/Czernice+Borowe+%C5%B...1.210479/9
Nie mogę odpalić linku, część ze żwirowni w mojej okolicy jest już zamknięta muszę poszukać gdzieś dalej, tylko zastanawiam się czy żwirownie to pewne źródło?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-03-2018, 13:08 PM)TomaszBlackWater napisał(a): Nie mogę odpalić linku, część ze żwirowni w mojej okolicy jest już zamknięta muszę poszukać gdzieś dalej, tylko zastanawiam się czy żwirownie to pewne źródło?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
Zamknięte, bo taki mamy klimat ;P
Wpisz na zumi.pl nazwę swojej miejscowości i dopisz żwirownia.
Zawsze możesz podjechać wziąć garść piasku i zrobić próbę czy nie zatwardza. Myślę że warto, zanim kupisz tonę. Pytaj o piasek płukany.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A ten piasek do piaskownic "ZEW" cały czas jest pewny czy coś siłę zmieniło?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Na stronie producenta jest jeszcze piasek rzeczny który zdecydowanie mi się lepiej widzi ale ciekawe czy z nim nie było by jakichś niespodzianek? Bo oczywiście płukanie i inne zabiegi nie wchodzą w grę, biorę worek i sypie do baniaka Smile [Obrazek: 6c6423b7c12f320fd0176e2850170690.jpg][Obrazek: 50b89f0fa69515ef23322076698e5fc4.jpg]
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości