• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus steindachneri

#31
Mam i ja..... Smile więc już nie jesteś sam Wink Moje to dzieci około 3-4cm , ryby to dzikie Geophagusy z Columbi , układ nie wiem jaki napewno mam jednego samca , jest największy z wyraźna czerwona plamką na czole no i kolorystycznie odbija od pozostałej trójki, więc na dzień dzisiejszy 1+3.


Załączone pliki Miniatury
   
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam ponownie, nowi mieszkańcy mają sie dobrze póki co skupiają sie na przekopywaniu dna,, robią to dosłownie przez 12h, czego nie można powiedzieć o podrośniętych G.abaliosach. G. steindachneri nie zwracają na siebie uwagi każde z całej 4 żyje po swojemu.


Załączone pliki Miniatury
       
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Witam, reeadon co tam slychac u twoich czerwono licych Smile moze jakis spam, chetnie zobacze jak juz podrosly, moje obecnie sa na fazie terroru , samiec o polowe mniejszy od G.abalios przegania je bez problemu, a te kryja sie wsrod korzeni,mam nadzieje ze taki stan nie bedzie trwal zbyt dlugo , na dodatek ciagle plywa za samicami i trzepie lbemSmile oby jego testosteron szybko opadl Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Tu Cię zmartwię ten stan może trochę potrwać Wink mój obecny i poprzednie samce tez takie bojowe były dopiero jak dorosły po około roku uspokoił sie, lub musi trafić na godnego rywala swojego bądź innego gatunku Big Grin. Gdy nie ma przeciwników trochę im odwalą,, napewno nie jest to reguła ale wszystkie jakie miałem zachowywaly sie podobnie. Foty w stawie pózniej obecnie pływają w akwa w pracy.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Nie ma tragedi ,no ale mimo wszystko troche mu odwala, samice ignoruja kompletnie jego zaloty , czas pokaze mam nadzieje ze mu przejdzie albo w koncu abaliosy sie postawia .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Witam. Miałem 4 sztuki młodych a obecnie 3 gdyż jedna sztuka mi zaginęła. Na pewno mam 1 samca który pływa z drugim osobnikiem podobnej wielkości(lub trochę większym) lecz gorzej ubarwionym i nie mam on guza na czole. Ostatni osobnik jest najmniejszy i przeganiany przez dwa pozostałe.Czy możliwe,że te dwa duże osobniki są parką lub dwoma samcami??czy mogę zostawić tylko te dwie sztuki, gdyż ta trzecia ciągle się chowa i jest przeganiana z kąta w kąt. Nie mam możliwości zakupu kolejnych sztuk, więc myślałem żeby zostawić tylko te dwie sztuki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ten gatunek nie tworzy par na stałe a tylko w okresie tarła. Trzyma się je jako harem. Ciężko tak stwierdzić wstaw foty pomogę Smile
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Z fotami zawsze jest u mnie ciężko ale spróbuje!SmileZnalazła się 4 sztuka.Była za tłemSmileDwie największe sztuki trzymają się razem a pozostałe ganiają.


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wszystkie powyższe rybki na fotkach to samce według mnie.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
A ta sztuka??


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości