• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus steindachneri

#11
Pewnie masz rację,,,,że nowi mieszkańcy mobilizują go do wyzwań w końcu stracił pozycje lidera w baniaku Smile Na jakieś ogromnej narośli mi nie zależy Smile ważne żeby "męskość" Glutka była wyraźna hehe,,,oraz z miłą chęcią wprowadził bym drugiego samca + samice ale nie w tym litrażu ,,,, i tak uważam że trochę może być przy ciasnawo jak podrosną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kolejny spam ale musiałem bo naprawdę jestem dumny z tej foty Smile szkoda że tak nie wielu Tu hoduje lub dzieli sie doświadczeniami z nimi dla mnie zawsze mimo popularności były nr 1 od kąt jako mały szkrab ujrzałem je w palmiarni w Poznaniu !

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
w palmiarni w Poznaniu??? wygooglowałem sobie stronkę http://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanie/akwarium i faktycznie w palmiarni w Poznaniu są akwaria już od 21 lat.
Są cichle, crenicichle, arowany i tanie bilety Smile
Nie wiesz czy może są jeszcze tam steindachneri. Chętnie bym się przejechał żeby je zobaczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Hej,,, od chyba 3 lat nie ma, byly razem z T.meeka,, maja je w hodowlanych na zapleczu :-) ,, podobno niedlugo wroca dam znac jak tak sie stanie :-) ale pamietam byly tam ogromne egzemplarze z pieknymi guzami jak znajde stare foty to wstawie :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ładnie Ci rybki podrosły.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki Smile z tygodnia na tydzień coraz piękniejsze !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Spam Big Grin,,,,,piotrekk i wachkala byście się podzielili aktualnymi fotami Smile samemu tak mam spamować ???? tym bardziej, że tak nie wielu je tu trzyma !

   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Big Grin mnożą się jak gupiki co rusz, któraś z samic nosi,,,

   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak dorwę aparat to się podzielę z wami moimi podrostkami. Odnośnie guzów tłuszczowych, u mnie podczas walk pojawiają się wyraziste, czerwone i duże przede wszystkim. Walki samców trwają około tygodnia, przeważnie raz w miesiącu lub raz na dwa miechy. Jeśli chodzi o układ pozostał bez zmian 2+4. Samce mają po 12-14cm. Samice dużo mniej, największa w granicach 7-8cm, zaś pozostałe 5-6 cm. Przy hodowli jednego samca, nie zaobserwujemy tak wspaniałych zachowań tych pielęgnic. Samice noszą w pyskach cały czas młode, okres inkubacji trwa jakieś 3 tygodnie, później jakiś tydzień przerwy i ciąg dalszy. Ostatnio przez walki samców, samice nie miały młodych przez dłuższy czas, aż mnie to zaszokowało. Ale teraz wszystko powróciło do normy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Kombinuję obsadę do 440l (120x50x73) więc co myślicie o połączeniu dobranej pary geo z parą Rocio? Czy one lęgną się w parach, czy w haremie? Jakiej wymagają wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości