• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus steindachneri

#61
Nie tylko u samca występuje ten pomarańczowy na wargach - samice też go mają.
Narazie to maluchy - czekam aż podrosną do rozmiarów takich jak na zdjęciach wyżej. Myślicie, że ryby przy tej wielkości mogą podejść już do tarła?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Tak, one bardzo szybko z moich doswiadczen dojrzewaja.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Chwilowo posiadam parkę tych młodych ryb(ok 5-7cm) i dziś zauważyłem,że samica inkubuje ikrę w pysku.W związku z powyższym mam kilka pytań:-) Jak długo będzie  ją nosić nim wyklują się młode,jak długo będzie się nimi opiekować i czy ją odławiać do jakiegoś kotnika żeby miała spokój?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
(02-09-2017, 22:24 PM)schmeichel napisał(a): Chwilowo posiadam parkę tych młodych ryb(ok 5-7cm) i dziś zauważyłem,że samica inkubuje ikrę w pysku.W związku z powyższym mam kilka pytań:-) Jak długo będzie  ją nosić nim wyklują się młode,jak długo będzie się nimi opiekować i czy ją odławiać do jakiegoś kotnika żeby miała spokój?
Inkubacja min 14 do 21 dni, samica samotnie się opiekuje, jeżeli zależy Ci na odchowaniu młodych najlepiej przenieś ją do dużego kotnika 25x15 cm min albo do osobnej bańki. Po pierwszym wypuszczeniu młodych samica może jak będzie sama w innym akwa opiekować się może nawet 1,5 miesiąca młodymi.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Czyli cały okres inkubacji nic nie będzie jadła?Póki co samiec towarzyszy samicy i odgania ntruzów.Na daną chwilę dysponuje kotnikiem z siatki 15x10 ewentualnie mogę odpalić akwarium 30 l (40x25x30), dac tam piasek?Czym karmić narybek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(03-09-2017, 11:53 AM)schmeichel napisał(a): Czyli cały okres inkubacji nic nie będzie jadła?Póki co samiec towarzyszy samicy i odgania ntruzów.Na daną chwilę dysponuje kotnikiem z siatki 15x10 ewentualnie mogę odpalić akwarium 30 l (40x25x30), dac tam piasek?Czym karmić narybek?

15x10 to za mało, piasek oczywiście i jakiś korzeń by się przy dał. Tak samica nie je przez okres inkubacji choć zdarzały się przypadki, że jadła delikatnie bez uszczerbku dla ikry. Ja karmię pyłem zmielonymi pokarmami NF oraz mrożoną artemią
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Oczywiście odłowić tylko samą samicę?Kiedy to zrobić?Teraz czy jak wyklują się młode?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Tak tylko samica, samiec nie bierze udziału w opiece nad młodymi. Ja bym poczekał minimum 7 dni od tarła, aby mieć pewność, że samica wie co robi i utrzyma ikrę w pysku. Przy wyławianiu najlepiej robić to w nocy i nie siatką ale pojemnikiem tak aby przy wyciąganiu samica dalej była w wodzie, ponieważ często się zdarza, że jak tylko wyciągniesz z wody to przez stres wypluwa jaja. A w nocy dlatego, że jest w fazie spoczynku, i bardzo łatwo ją złapać i mniej stresu.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Wink



[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Fajne filmiki, dziękiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości