• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus steindachneri

#21
Tylko Harem minimum 1 samiec i 2-3 samice Smile,,, parametry wody przynajmniej u mnie PH 6,2, w kranówie bym ich nie trzymał (zaraz pewnie pojawią odp. się że wiele osób tak robi Smile ) temp. w granicach 25-27 C. Uważam również, że są dość wrażliwe pod względem zawartości azotanów w wodzie dlatego częste podmiany oraz b.dobra filtracja wskazane. Ja bym nie łączył z Rocio choćby dlatego, że G.steindachneri są z SA (Kolumbia) a Rocio CA i raziłby mnie taki widok Smile lepiej zrezygnuj z Rocio i wpuść tylko G.steindachneri !!!!
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie da się, bo samicę Rocio już mam. No i mam też ph7,8, więc już widzę, że jestem za leniwa na zbijanie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Dołóż do Rocio Samca + parę Cryptoheros sp. 'honduras red point' link
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Pellusi brak......... a do Panta, nikt nie chce mi towarzyszyć Wink  wiec powróciłem na razie do glutków. Rybki zakupione od Stafe z Czech są piękne Film tego nie pokazuje ponieważ pływają w mocnej herbacie jeszcze, a układ to 2m i 3f.

[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Spam time Smile

   
   
   
   
   
   
   
   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
I jeszcze to ...

   
   
   
   
   
   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Fajne śledzie Smile Chyba tylko ty posiadasz je z naszego forum. Masz jakieś fajne obserwacje?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Dla mnie te śledzie to jedne z ulubionych, oczywiście marzą mi sie pellusie ale na nie przyjdzie tez czas. Zachowania maja moim zdaniem b.ciekawe same zaloty można oglądać godzinami jak samiec ugania sie za samica i trzęsie łbem i drży wargami. Natomiast widok opiekującej sie samicy młodymi i to jak zacięcie ich broni bezcenny. 
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Moze od soboty nie bedziesz musial juz sam spamowac Wink trzymaj kciuki .

Ps:ryby piekne 
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Czekam, czekam Smile, btw thx !
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości