• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus steindachneri

Jeszcze świeży film.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 2 Lubię to od:
  • Darek, mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne ryby ale faktycznie widać, że mają mało miejsca i długo tak nie pociągną:-( Strasznie podoba mi się dominujący samiec i jego nitka na płetwie grzbietowej. Gdybyś zdecydował się na redukcję to pisz:-):-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
O nie to nie wchodzi w grę mimo, że to się tak przeciąga jestem zdeterminowany. Już plany hodowlane snuję, bo pierwszy raz w życiu chcę docelową obsadę samemu odchować, do tej pory to mimowolnie się działo Smile

Plan jest taki aby w osobnych baniakach odchować narybek od pary wf, a samiczkę F1 z słabszym samcem f1 rozmnożyć. Czemu? W ogólnym baniaku będzie miał mniejsze szanse na podejście do tarła więc wydaje mi się że odrobinę dłużej zachowam choć częsiową różnorodność genetyczną. Poza tym obserwując tych młodzieńców zauważyłem że mniejszy ma większą połać tego lazuru na boku i mi się to podoba. Przypuszczam że odchowanie dwóch miotów pozwoli mi uzyskać docelową obsadę 10 szt. potem niech się dzieje co natura podyktuje w ogólnym zbiorniku. Jak będzie zainteresowanie to będę odławiał inkubujące samice na odchów narybku. Także potencjalnych chętnych proszę o cierpliwość.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 3 Lubię to od:
  • adams2121, schmeichel, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szybko proszę działaj z tą 720tka bo szkoda tak pięknych ryb. Może na chwilę obecną pomoże przedzielenie zbiornika jakąś pleksą z otworami? skoro mają koczować będą czuć się bezpieczniej?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Młody samczyk.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moim zdaniem też ma deformacje pyszczka. Szkoda, że takie ryby trafiają do handlu.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tego dopiero nabyłem z innego źródła i wszystko z nim ok. To na zdjęciu tak wygląda ponieważ właśnie konsumuje posiłek:-) Ten pochodzi z zamówienia z lokalnego sklepu. Dokładnie obejrzałem je przed zakupem i zarówno z nim jak i innymi wszystko jest ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
El Polako jak działania?:-) Jak wygląda sytuacja w zbiorniku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-05-2023, 11:37 AM)schmeichel napisał(a): El Polako jak działania?:-) Jak wygląda sytuacja w zbiorniku?
Na wstępie przepraszam forumowiczów za brak odpowiedzi, czasu brakuje nie tylko na założenie wymarzonego zbiornika, ale i napisanie postu. Z @schmeichel rozmawiałem prywatnie, także jako wielki miłośnik gatunku był poinformowany na bieżąco.
Od maja do końca czerwca mogę powiedzieć, ze nic się nie zmieniło, stadko w tej samej ilości. Do tarła podchodzi młodsza samica częściej niż ta starsza, najsłabszy z młodych samców dostawał bęcki od pozostałych dwóch, a i samicom też się obrywało nawet od większego młodzika. Najgoręcej oczywiście było gdy, któraś z samic gotowała się do tarła, po nim sytuacja trochę się uspokajała. Zagadką pozostaje czemu starsza samica podchodzi do tarła rzadziej, a jak już to zrobi to w ciągu dwóch dni pozbywa się ikry. Czy wpływ na to ma kwestia wieku czy tez sytuacja w akwarium.
Mając na uwadze stan w jakim znajdował się najsłabszy z samców zdecydowałem się na coś czego w życiu najbardziej nie lubię - rozwiązanie tymczasowe, prowizoryczne. W tym przypadku to postawienie dodatkowego akwarium w piwnicy 160 l również o powierzchnia dna 100x40 cm. Tam ewakuowałem najmniejszą samicę i najsłabszego młodzika. Niestety chytry plan, aby ryby odbyły tam tarło na razie został odroczony, dominujący samiec uprzedził "wyprowadzkę młodych na swoje" i ikra, którą obecnie inkubuje samiczka jest zapłodniona przez niego. Przy okazji mimo, że przeniesiony samiec musi trochę podleczyć rany - głównie płetwy nie przeszkadza mu to napastować i przeganiać towarzyszącej mu samicy, słowem odżył błyskawicznie. 
Tym sposobem pojawił się jeszcze jeden czynnik wywierający presję na mnie aby doprowadzić kwestię 720 l do końca, przynajmniej do czasu zanim nastaną chłody, bowiem akwarium jest w piwnicy i teraz jest tam 18 st. C. 
Do postu załączam garść wybranych zdjęć, jakie zrobiłem od czasu ostatniego postu.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Dwa ostatnie zdjęcia z nowego tymczasowego zbiornika, mam tylko nadzieję, że zaraz nie będę musiał ewakuować większej samicy i drugiego młodzika z dotychczasowego akwarium. 
   
   
[-] Post el_polako otrzymał 3 Lubię to od:
  • dzikakuna, mimo12, schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W oczekiwaniu na f-ki lub / i dzikusy przedstawiam hodowlanego samczyka, który już podrósł.
   
   
[-] Post schmeichel otrzymał 3 Lubię to od:
  • Martinezio, mimo12, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości