• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus steindachneri

(02-05-2021, 11:56 AM)Papja napisał(a): 30cm steindachneri? Ktoś chyba poszalał przy tworzeniu stocka Big Grin. W kwestii ceny odezwę się PW, ale była atrakcyjna Wink.
No fakt to podpada, aczkolwiek podaje liczby z głowy może coś pomieszałem

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Około dwóch lat temu kupowałem od Artura z Akwapasji dzikie steindachneri (odłów z Rio Magdalena), wielkości około 8 cm. Ich koszt wynosił około 50 zł za sztukę. Ktoś tu poszalał z ceną i z wielkością. Steindachneri osiągają max 15-20 cm. Już jakiś czas szukam dzikusów na dany moment nie ma ich w ofercie żaden forumowy importer.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki Papji dzikusy trafiły i do mnie:-)


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pierwszy spacer z młodymi:-) 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Młode są już odważniejsze:-)


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Rodzinka świetnie się prezentuje Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-05-2021, 17:39 PM)schmeichel napisał(a): Pierwszy spacer z młodymi:-) 

Cudnie, gratulacje. Mama z młodymi osobno?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dziękuję. To moje ulubione ziemiojady i planuję z nimi zostać na długo:-) Tak, jest sama. Mam kiepski układ- dwa samce i jedną samiczkę a o zakup kolejnych dzikusów bardzo trudno więc postanowiłem odchować sobie trochę młodych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Samiec też urósł.


Załączone pliki Miniatury
   

.jpg   IMG_20210807_171928_copy_389x271.jpg (Rozmiar: 98.44 KB / Pobrań: 141)
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, chciałbym poinformować, ze ryby @schmeichel trafiły do mnie, także zostają na forum. Przewiduję dla nich w przyszłości, mam nadzieję bliższej niż dalszej, 720 l więc chciałbym wychować docelowe stadko. Ogólnie jestem nimi oczarowany, tym bardziej że to moje pierwsze ryby wf i f1. Byłem trochę przejęty czy podołam, ale widzę że prawidłowa praktyka jest dla nich wystarczająca.

Ryby trafiły do mnie 16.01, czekałem z postem bo nie wiedziałem jak zniosą nowe warunki, niestety na razie kiszą się w standardowych 200 l (para i 4 sztuki już 6-7 cm młodzików). Ryby zaaklimatyzowały się szybko po kilkudziesięciu minutach wypłynęły z ukrycia i zajęły się "sitowaniem" piachu. Pewnie kwestia tego, że mam nieznacznie różniące się parametry co @schmeichel. Samiec szybko zaczął adorować partnerkę bo już 22.01 "pływała z pełną gębą". Najpierw był agresywny do młodzików, po tarle także do samicy, tak że cale towarzystwo się chowało w rogatku. Obecnie czasem pogoni co mu stanie na drodze, ale tu widać że to nie ten temperament co A. sajica.
Wśród młodzieży mam jednego samca i trzy samiczki.
Zanim zapodam materiał foto/wideo mam pytanie. Czy to, że samica jeszcze nie wypuściła narybku to kwestia tej ciasnoty i warunków? Nie bardzo mam możliwość założyć dla niej osobny zbiornik, myślę o kotniku. Jednak nie bardzo mam czas na jakąś większą pielęgnację narybku, zresztą na to przyjdzie jeszcze czas... Z drugiej strony w artykule H. Zientka wspomniane jest, że samice potrafią trzymać ikrę ponad 3 tygodnie, ale martwi mnie ten jej zapadnięty brzuch, choć wiem że to normalne w tym stanie.





Załączone pliki Miniatury
                               
[-] Post el_polako otrzymał 3 Lubię to od:
  • mimo12, piotrK, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości