• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: światło led

#1
Witajcie

Jestem ciekaw jakie LEDY są najlepsze , najładniej wybarwiają ryby i są dosyć naturalne ?

Myślę żeby dać je do akwariów z mbuną .
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
ktoś pytał mnie kiedyś o ledy, masz tutaj moje doświadczenia w temacie

http://allegro.pl/oswietlenie-do-akwariu...41474.html

pierwszy zakup (dwie listwy), pierwsze wrażenie dobre, białe zimne światło, po czasie jednak światło osłabło i padło kilka diód i w chwili obecnej nadają się jako oświetlenie wieczorne.

póżniej były listwy z lerła, ledux - dwie listwy po 12 diód i jedna 18, krótkie listwy mają małe "walcowate" diody i z czasem oczywiście tracą na mocy (kilka również się przepaliło) natomiast listwa 18 diód ma jakieś dziwne kwadratowe diody z żółtą świecącą kropą w środku i te świecą zajebiście, oczywiście listwy te trzeba doszczelniać choć i tak zawsze gdzieś woda się w środku skropli.

następnie kupiłem diody z allegro od użytkownika mselektronik (obecnie nie znajduje tej aukcji), diody dają mocne białe zimne światło, są zalane białą masą w małym aluminiowym ceowniku, wszytko byłoby by ok gdyby masa pod wpływem nagrzewania diód się nie odkształcała, no i gdyby po dwóch miechach nie spalił się zasiłacz...

co polecam, zadowolony jestem z tych kwadratowych płaskich diód (nie znam nazwy) ale imho spisują się dobrze, widziałem je również w żarówkach diodowych - do których również się przymierzałem (i jeśli będę miał się bawić z diodami to spróbuję żarówek led - choć słyszałem, że tam diody też się wypalają i to przy pracy w warunkach domowych nie akwariowych). Gdyby było więcej czasu to sam bym zrobił listwę ale to jest gdybanie, obecnie pod pokrywę wrzuciłem jedną świetlówkę energooszczędną aquaela 11 w bo wiadomo diody straciły na mocy, jednak z diodami nie kończę. Dodatkowo muszę przyznać, że jako dzienne oświetlenie do bańki "nie roślinnej" dają radę a i nurzaniec powoli sobie będzie rósł, moim pielęgnicom zdecydowanie również pasują. Obecnie pod jaśniejszą świetlówką robią sobie wycieczki natomiast większość czasu spędzają w słabiej oświetlonej części akwa. Generalnie jestem zdania, że diody to dobra alternatywa jednak teraz inaczej troszkę bym je dobrał.


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja uzywałem Ledowej "żarówki" 3,5W na gwint E14, w tej chwili trzeci dzień śmiga w 45L mojej sympatii . Żarówka świeci po przekątnej, a nie dokładnie od góry i takim sposobem oświetliłem 50cm baniak na całą długość tworząc w paru miejscach ciekawy efekt mroku, jednakże planuje dodać z drugiej strony drugie tyle - takie coś mogę szczerze polecić. Używam najzwyklejszej (chyba za 30zł z carrefoura) o barwie niewiadomej, ale moim zdaniem wygląda to naturalnie.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(27-07-2011, 14:22 PM)Pley napisał(a): Ja uzywałem Ledowej "żarówki" 3,5W na gwint E14, w tej chwili trzeci dzień śmiga w 45L mojej sympatii . Żarówka świeci po przekątnej, a nie dokładnie od góry i takim sposobem oświetliłem 50cm baniak na całą długość tworząc w paru miejscach ciekawy efekt mroku, jednakże planuje dodać z drugiej strony drugie tyle - takie coś mogę szczerze polecić. Używam najzwyklejszej (chyba za 30zł z carrefoura) o barwie niewiadomej, ale moim zdaniem wygląda to naturalnie.

jak zamocowałeś, zabezpieczałeś jakoś przed wilgocią?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwarium odkryte, stoi na biurku, nad biurkiem jest "półka" do której przyczepione jest coś takiego - http://cokupic.pl/i/c_big1373321.jpg

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super są listwy LED z zoolight.pl ale ceny mają zaporowe. W ich listwach są właśnie takie płaskie kwadratowe LEDy.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(27-07-2011, 17:35 PM)Pley napisał(a): Akwarium odkryte, stoi na biurku, nad biurkiem jest "półka" do której przyczepione jest coś takiego - http://cokupic.pl/i/c_big1373321.jpg

a chyba, że - ja myślałem żeby żarówki ledowe zamocować pod pokrywą, ale boje się co by mnie nie trzasło.

co do zoolight... no właśnie CENA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mi raczej chodziło o konkretne firmy , ale dzięks za udział w temacie.
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-07-2011, 21:15 PM)Pawlosma napisał(a): Mi raczej chodziło o konkretne firmy , ale dzięks za udział w temacie.
No to konkretnie masz zoolight.pl
Innych firm nie znam.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości