• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Neolamprologus caudopunctatus i muszlowiec wielkooki w jednym akwarium?

#1
Mam baniaczek o wymiarach 70x34x42. Nigdy nie miałem rybek z Tanganiki więc nie mam doświadczenia w tym temacie, dlatego zwracam się z prośbą o opinie na temat połączenia w nim tych dwóch gatunków. Wybór ten uzasadniam tym że neolamprologusy są muszlowcami fakultatywnymi i przy konkurenci powinny obrać sobie skały za schronienie, a ocelatusy mają swój charakterek, więc rybki powinny obrać sobie różne nie kolidujące ze sobą terytoria, ale to tylko wydumana moja teoria ,więc mogę się mocno mylić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wg mnie te dwa gatunki nie pogodzą się w takim szkle. Zarówno caudopunctatusy, jak i ocellatusy to rybki zadziorne, ciekawskie i aktywnie broniące swojego potomstwa (agresywnie).
Pomyśl nad wyborem jednego z wymienionych przez Ciebie gatunku i dołożeniem do niego np. alto shell'i, które są bardziej statyczne.
Pozdrawiam
Joanna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W takim razie rezygnuje z caudapunctacus, a co do altolamprologus shell to fajna rybka ale niestety nie widziałem jej jeszcze nigdy w mojej okolicy, więc nie mam dostępu do nich. Co propunujecie na miejsce shella?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
wisłok,
spokojnie, mamy przecież przesyłki konduktorskie, bądź życzliwych kierowców w PKS-ie Wink
Asia dobrze doradziła, pomyśl nad Altolamprologusami, bardzo wdzięczne rybki Blush
Pozdrawiam Kuba
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości