• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Piranie natteri

#21
Powiem tylko, że mnie te ryby bardzo się podobają, szczególnie jak są młode, zazwyczaj te dorosłe jakie widziałem tylko w palmiarni czy zoo już nie były takie piękne, nie pływały jak ryby stadne, nie pływały w ogóle, po prostu dryfowały w miejscu jak napuchnięte miny głębinowe i zawsze zastanawiałem się czy to nie jest właśnie efekt złego karmienia a raczej przekarmienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(27-03-2013, 22:24 PM)Killifish napisał(a): Powierzchnią do pływania nie można wytłumaczyć otłuszczania, na całe szczęście już w Polsce podjęto badania i to w kilku ośrodkach akademickich i może to otworzy oczy wielu chwalących serduszka, miksy z sercami czy kiepskie pokarmy suche. Z tego co napisałeś to dodatkowo dawałeś inny pokarm niż serca. A zmiana zdania...
"podawanie pokarmów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe (mięso ssaków)" jako przyczyna schorzeń układu pokarmowego.
Zatem raz tak, bo pasuje a raz tak, bo pasuje... mało poważne podejście. Pirania nigdy nie zje całego ptaka, gdyż zjada kąsek i to potwierdzają obserwacje Juanity, gdyż jest rybą o sprecyzowanej hierarchiczności.

przestrzenią życiową można wytłumaczyć otłuszczenie ryb czy też narządów wewnętrznych ryb i to jest szeroko opisywane ale po co czytać polskie opracowania?, ale to temat na inna dyskusję i nie będę tu stosował porównań z "kawiorem" bo to nie poważne.
Hmm, napisałeś że zmieniam zdanie, ale gdzie, w jakim kontekście? Wyrwałeś może i mój fragment wypowiedzi, ale proszę daj mi link skąd on pochodzi i wtedy ustosunkuje sie do tego, a nie zarzucasz mi że zmieniam zdanie. Czy tamten temat dotyczył drapieżników, piraniii? Widzę że to Ty raczej używasz fragmentów wypowiedzi jak ci pasuje nie podając szczegółów i próbujesz "siać zamęt". Pytanie tylko, po co? W kwestii ryb, typowych drapieżników wypowiadam się po raz pierwszy bo jest okazja, ponieważ te ryby hodowałem. Potwierdzam ich terytorialność, ale w określonych przypadkach. Według mojej wiedzy akurat ten gatunek nie obiera stałych terytoriów.
Wcześniejsze moje wypowiedzi o ile dobrze pamiętam dotyczyły gatunków o innych preferencjach pokarmowych.
Co do filmu. To po co go pokazujesz jak wcześniej napisałeś że filmy nie mają żadnych wartości poznawczych, a tylko opracowania naukowe. Jeżeli uważnie byś czytał moje posty ze zrozumieniem to zauważyłbyś o jakiej "patologii" pisałem w nawiązaniu do tego co oglądamy na filmie przez ciebie zamieszczonym. Takiego karmienia jak widać na filmie nie popieram, zaczynając od stanu oczyszczenia karmy.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(28-03-2013, 15:57 PM)rufus napisał(a): przestrzenią życiową można wytłumaczyć otłuszczenie ryb czy też narządów wewnętrznych ryb i to jest szeroko opisywane ale po co czytać polskie opracowania?, ale to temat na inna dyskusję i nie będę tu stosował porównań z "kawiorem" bo to nie poważne.

(27-03-2013, 15:51 PM)rufus napisał(a): (...) Do opracowań naukowych nie mam dostępu... (...)
Wink Złą dietą głównie i to przeczytasz w każdym opracowaniu. No ale przecież tu o serducho chodzi, to tylko przestrzeń życiowa powoduje otłuszczanie narządów wewnętrznych Smile

(28-03-2013, 15:57 PM)rufus napisał(a): Hmm, napisałeś że zmieniam zdanie, ale gdzie, w jakim kontekście? Wyrwałeś może i mój fragment wypowiedzi, ale proszę daj mi link skąd on pochodzi i wtedy ustosunkuje sie do tego, a nie zarzucasz mi że zmieniam zdanie. Czy tamten temat dotyczył drapieżników, piraniii? Widzę że to Ty raczej używasz fragmentów wypowiedzi jak ci pasuje nie podając szczegółów i próbujesz "siać zamęt". Pytanie tylko, po co? W kwestii ryb, typowych drapieżników wypowiadam się po raz pierwszy bo jest okazja, ponieważ te ryby hodowałem. Potwierdzam ich terytorialność, ale w określonych przypadkach. Według mojej wiedzy akurat ten gatunek nie obiera stałych terytoriów.
Wcześniejsze moje wypowiedzi o ile dobrze pamiętam dotyczyły gatunków o innych preferencjach pokarmowych.
Co do filmu. To po co go pokazujesz jak wcześniej napisałeś że filmy nie mają żadnych wartości poznawczych, a tylko opracowania naukowe. Jeżeli uważnie byś czytał moje posty ze zrozumieniem to zauważyłbyś o jakiej "patologii" pisałem w nawiązaniu do tego co oglądamy na filmie przez ciebie zamieszczonym. Takiego karmienia jak widać na filmie nie popieram, zaczynając od stanu oczyszczenia karmy.

W punktach, bo łatwiej Smile
1. Cytat pochodzi z MA, nie chce już mi się szukać numerku pisma. Dotyczył trofków, ale ma zastosowanie do każdej ryby. No chyba, że nie, to posłucham dlaczego nie Smile
2. Użyłem fragmentu, bo był fragmentem. Teraz "sieje zamęt" wcześniej "biłem piane"... Pytanie po co znów te wybiegi... Pokazuje tylko, ze zdanie o karmieniu mięsem, jak widzę, zależy od punktu leżenia, a może poglądu innych...
3. Nie pisałem o terytorialności a o hierarchiczności, różnica duża. Także miałem te ryby kiedyś na sklepie, jeśli to mi doda +30 PD Smile
4. Co do filmu... pokazałem i opracowanie naukowe, do którego się nie odniesiesz. Film jest tylko aby pokazać piękne smukłe rybki na serduszku. Stan oczyszczenia nie ma tu nic do tego, bo gdybyś nie wiedział, to nie tłuszcz odkłada się jako tłuszcz Smile No ale "mięsień to nie ma tłuszczu" że z wolna zacytuje. Otóż ma i to na poziomie komórkowym, do tego wielocukry których nie jest w stanie przyswoić i odkłada jako co... tłuszcz.
To co, po cukierku czy zajadamy słoninę? Od czego przytyjemy? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
to i ja sie pochwalę swoimi piraniami, które miałem 5 lat temu ...

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Mietek widziałem twoje stado rewelka to była jeszcze w tym akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
   
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Tyle neonów do zjedzenia mają ? Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości